Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Gençler 1 Aralık için koştu

02 Aralık 2016 Cuma, 07:46

Gençler 1 Aralık için koştu

 

Adıyaman’ın il oluşunun 62. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 1 Aralık koşusu çekişmeli geçti.

Adıyaman’ın il oluşunun 62. yıl dönümü dolayısıyla Adıyaman Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla, her yıl geleneksel hale getirilen 1 Aralık Koşusu bu yıl da sporcuların büyük çekişmesine sahne oldu. Eski Besni Caddesi üzerinden başlayıp, Karaali Caddesi üzerinde bulunan Atletizm Pistinde sona eren koşuda Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategoride yarışırken, bu yıl ilk kez Master dalında da atletler yarıştı. Yapılan yarışmalardan sonra dereceye girenler için düzenlenen ödül törenine Vali Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Emniyet Müdürü Alper Metin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, sporcular ve aileleri katıldı. Yarışlara 257’si erkek, 188’i bayan olmak üzere toplam 445 sporcu yer aldı. Her kategoride ilk üçe giren sporcular Adıyaman Belediyesi tarafından altınla ödüllendirilirken madalya ve çeşitli hediyeler il protokolü tarafından verildi. Ödül töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Barış ve huzur kenti olan Adıyaman’ın il oluşunun 62 yılını çeşitli etkinlik ve aktiviteler ile bir şölen havasında gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi spora teşvik etmek amacıyla yıllardan beri düzenlenen bu koşuda dereceye giren sporcularımız Türkiye genelinde yapılan birçok yarışmada ilimizi temsil edecek. Bugün ki koşuda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah bize daha nice mutlu ve huzurlu yıllar kutlamayı yüzyıllar boyunca nasip etsin. Yarışmaya katılan tüm gençlerimizi alınlarından öpüyorum. Dereceye girenleri de tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Abdullah Erin ise barış ve huzur kenti olan Adıyaman’ın farklı dil, din ve mezheplerden oluşan önemli bir mozaiğe sahip olduğuna dikkat çekti.

Vali Erin, Adıyaman’ın her geçen gün geliştiğini ve bundan sonraki yıllarda da devletin tüm destekleri ile daha da gelişmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyleyerek tüm sporcuları kutladı. Düzenlenen koşuda dereceye giren koşuculara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz