Adıyaman

Gencim Geleceğim Projesi Başladı

Gencim Geleceğim Projesi Başladı

 

Adıyaman Yeşilay Cemiyeti tarafından hazırlanan ‘Gencim Geleceğim’ projesinin açılışı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında Adıyaman Yeşilay Cemiyeti tarafından hazırlanan proje ile gençleri madde bağımlılığına iten durumlara ve bağımlılığın oluşturduğu olumsuzluklara karşı farkındalık yaratmak, gençleri ve ailelerini bilinçlendirmek amaçlanıyor.

Projenin açılış töreni Petrol-İş Sendikası’nın salonunda gerçekleştirildi. Açılış törenine Milletvekili Murtaza Yetiş, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Projenin açış konuşmasını yapan Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, ülkelerin gelecekleri genç neslin geleceğe bakış açısı ile doğrudan ilintili olduğunu belirterek, “Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek demektir. Bu hususta başarı sağlamak için STK’lara büyük görev düşmektedir. Bu görev bilinci ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti ocak ayına kadar tüm illerdeki teşkilatlanmalarını tamamlayarak milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetiştirmek adına özverili bir çalışma içerisindedir. Hatta bu gönüllülük müessesesi ülke sınırlarını aşarak Avrupa, Asya, Afrika’daki teşkilatlanmasına hız vermiştir. Şunu da övünerek söylemem gerekir ki Adıyaman Yeşilay cemiyetimiz çok yeni bir teşkilat olmasına rağmen engelli hemşerilerimizden sonra yurt dışında Bosna’daki engelli kardeşlerimize ulaşarak acılarını bir nebze de olsa hafifleten destek sağladı. Yurt dışında faaliyet gösteren ilk ve tek şube olmanın onurunu yaşıyoruz. Mayası temiz olan bu güzel memleketin gençlerine gelecek adına sahip çıkmayı öncelikli ödev ve görev olarak görüyoruz. Maneviyatın rantabıl olmayışı muhabbette tat, toplumda huzur, beşeri münasebetlerde sevgi, kalbimizde aşk mahrumluğunu ne yazık ki beraberinde getiriyor. Gencim geleceğim projesi hem gençliğin kendi geleceğine sahip çıkması, hem de ebeveynlerin gençlerine ve geleceklerine sahip çıkması adına amacını sloganında taşımaktadır” dedi.

Daha sonra Proje Koordinatörü Muhammet Yetkin tarafından proje hakkında sunum eşliğinde bilgi vererek, yapılacak olan çalışmaları anlattı.

AK Parti Milletvekili Murtaza Yetiş ise konuşmasında, hayata geçirilen projenin Adıyaman adına önemli bir proje olduğunu belirterek, “Ülkenin geleceğini, belki insanlığın geleceği doğrudan insan bireysel kalitesiyle çok yakından ilintidir. İnsanlar kendilerini özgürleştirecek ama mecradan uzaklaştırıp onları bu hayatın içerisinde bağımlı hale getiren birçok faklı hurafeler ile yaşadıkları dönemlerde içerisinde bulunmuştur. İnsanlık özgürleşmek aslında kendi özünde özümüzün gürleşme anlamına geliyor. Dolaysıyla eğer gerçekten özgürlükten bahsedeceksek, insanın kendisinin o yaratılışıyla birlikte kendisine verilen özünde bulunan bütün potansiyeli ortaya koyabilmesi bu potansiyeli açığa çıkmasını engelleyen her türlü bağımlılıktan uzaklaşmasıyla ancak bu mümkün olabilir. Nüfusumuz genç kalmalı diyoruz. Türkiye genç nüfusa sahip bir ülke diyoruz. Avrupa’da aile yapısı bozulmuş genç nüfusu azalmış yaşlı bir nüfus var. Bütün bunlarla birlikte eğer genç nüfusumuzu bir biçimde koruyabiliyorsanız bir biçimde eğitebiliyorsanız, donatabiliyorsanız ve onları bir takım çürümelerden muhafaza edebiliyorsanız genç nüfusa sahip olmamamızın bir anlamı olabilir. Ülkemiz son 10 yıl içerisinde ciddi anlamda demokratikleşmenin önünün açılması ve toplumun kendi meselelerini konuşabilir konuma gelmesiyle birlikte yeniden insan gücünün de farkına varmaya başladı. Biz yeniden adeta bütün toplumsal düzenliklerimizi ortaya koyarak yeniden kendimizi bulmaya kendi medeniyet çizgimiz dünyamız üzerinde o zemin üzerinde durmaya çalışıyoruz. Bunun temel ayağı da gencimiz, geleceğimiz, neslimiz olmak zorundadır” dedi.

Konuşmalar sonrasında Milletvekili Murtaza Yetiş’e Yeşilay Cemiyetine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu