Adıyaman

Genç Çiftçilere Kıl Keçisi Dağıtıldı

Genç Çiftçilere Kıl Keçisi Dağıtıldı

Adıyaman’da proje kapsamında 5 kişinin kıl keçileri dağıtıldı.
Kırsal Kalkınma Yatırımları Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Projesi kapsamında il genelinde yapılan 10 bin 274 başvurudan 225 başvuru sahibi 30 bin lira Hibe Desteği almaya hak kazandı.
Bunlar içerisinde 151 hayvansal üretim projesinden Merkez İlçede (2), Besni, Gölbaşı ve Kahta ilçelerinde birer (1) olmak üzere toplamda 5 Kıl Keçisi Projesi sahibi olan Genç Çiftçilere 38 adet dişi, 2 adet erkek olmak üzere kişi başı 40’ar adet, toplamda 200 adet kıl keçisi teslimatı gerçekleştirildi.
İl Müdürlüğünde yapılan teslimat sırasında İl Müdür Vekili Nedim Baybatmaz, yaptığı açıklamada, Genç Çiftçi kapsamında yer alan diğer hayvancılık projelerinin de tamamlanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
“Biz çiftçilerimize en güzel, en sağlıklı hayvanları teslim edeceğiz, onlar da umuyoruz ki sağlıklı bir şekilde yetiştirip teslim edilen hayvanları çoğaltarak milli ekonomiye katkıda bulunacaklardır” ifadelerini kullanan Baybatmaz, şunları kaydetti:
“Bundan sonraki uygulamaların sağlıklı olması için bu yılki uygulamaların da sağlıklı bir şekilde yürütülmesi önem arz etmektedir. Bu yüzden genç çiftçilerimize hayvanlara iyi bakmalarını tavsiye ediyorum. Projemize başından beri yoğun emek verip efor sarf eden proje sorumlusu yürütme birimi personelimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim. Genç çiftçilerimize bu önemli projeden hak sahibi olarak yararlandıkları için tebrik eder, hayırlı olmasını dilerim”(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu