Adıyaman

Gelecek Ellerinde Projesi Tamamlandı

Gelecek Ellerinde Projesi Tamamlandı

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Gelecek Ellerinde Projesi”nin kapanış töreni düzenlendi.

Adıyaman’da özel bir salonda gerçekleştirilen proje kapanış törenine protokol üyelerinin yanı sıra 400’e yakın öğretmen katıldı. Proje kapsamında 400 öğretmene Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütleriyle ilgili bilgilendirme semineri verildi. Seminere katılan öğretmenlerin katılımı ile kapanış töreni düzenlendi.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

Projenin açılış konuşmasını yapan Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Düzgün, “Rehber öğretmenler, imamlar, Kuran kursu öğreticilerine yönelik projede çalışma yapılmıştır. 2016 yılında yeni göreve başlayan öğretmenlere yönelik Gelecek Ellerinde adlı proje hazırlandı. Terörle Mücadele Daire Başkanlığının onayı ve finans kaynağıyla merkez ve ilçelerinde 400 öğretmenimize, 50’şerli gruplar arasında 31 Ekim tarihi ile 8 Kasım tarihleri arasında terör örgütleri eleman kazanma yönletmelerini anlatan bilgilendirme semineri verilmiştir.

Ne yazık ki ülkemizin dört tarafı terör örgütleriyle çevrelenmiştir. Geldiğimiz dönemde terörle mücadele sadece silahlı kuvvetlerin mücadelesiyle bitecek değildir. B.u nedenle top yekun mücadele etmemiz gerekmektedir. Herkes bulunduğu toplum içerisinde en iyisini yapmak durumundadır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise öğretmenliğin önemine işaret ettiği konuşmasında, “Yaşantımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda olması için öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Emniyet Müdürlüğü teşkilatına bu etkinliği gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz çok önemlidir. Hepimiz öğretmenlerimizin elindeki gelecek için çaba harcıyoruz. O çocuklar için, Adıyaman’ın Türkiye’nin geleceği çocuklar için çalışıyoruz.  Tek bir çocuk bizim için önemlidir. O çocuğu kaybetmemeliyiz. O çocuğa biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkacaktır. Vatana millete bağlı nesiller yetiştireceksiniz” dedi.

Emniyet Müdürü Metin Alper ise konuşmasında, “Gözlerinde pırıl pırıl ışığı başarıya dönüştürecek olan öğretmenlerimizde bu enerji görmek beni memnun ediyor. Bu projeden dolayı müdür yardımcımız, şube müdürümüz ve görevli memurumuzu kutluyorum.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak Adıyaman halkına yönelik yapmış olduğumuz projelerden bir tanesidir. Ülkemizin en önemli sorunlarından birisinin terör olduğunun farkındayız. Bizim görevimizde terör örgütleriyle mücadele etmektir. Terörün kaynağının küçük yaştaki çocukların aklının çelinmemesi için bir proje başlattık. Terörü kaynağında tüketmektir amacımız.

Terörle Mücadele Şubesi tarafından 2015 yılında 14 farklı projeden 22 bin 351 vatandaşa ulaşıldı. 2016 yılında ise proje sayısı 18’e çıkartılıp 29 bin 972 vatandaşa doğrudan ulaşılmıştır. Yine 2017 yılı içerisinde projenin sayısal olarak arttırılması sağlanacak.

Buradaki amaç gençlere çocuklara ulaşmak, onlara polis teşkilatının güven veren bir teşkilat olduğunu anlattık.

2013 hedefine yürürken çok dikenli yollardan geçiyoruz. 15 Temmuz kalkışmasından sonra şimdide ekonomik yaptırım sağlanıyor.  İnşallah bununda üstesinden gelinecek” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu