Adıyaman

“Geleceğimizi yeniden, birlikte inşa edelim”

STK’lar Hendek Mağdurları için Bir Araya Geldi

“Geleceğimizi yeniden, birlikte inşa edelim”

 

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu aylık olağan toplantısını Milli Türk Talebe Birliği Adıyaman Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin iştirak ettiği toplantıya Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz başkanlık yaptı.

Gündemdeki konuların değerlendirilerek eylem planının oluşturulduğu toplantıya “Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı” temalı yardım kampanyası damga vurdu. Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına konuşan Ali Deniz terörün hayatlarını çaldığı kardeşlerimize sahip çıkıyoruz diyerek, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile koordineli yürütülen kampanya ile Güneydoğu’daki terör mağdurlarına yardım eli uzatmak istediklerini söyledi. Yardım Kampanyası kapsamında banka hesapları oluşturulduğunu belirten Deniz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü vasıtasıyla okullara yardım zarfları dağıtıldığını ve böylece öğrencilerde infak ve kardeşlik duygusunu pekiştirmeyi de hedeflediklerini söyledi. Demokrasi Parkında da bir yardım standı oluşturulduğunu söyleyen Deniz, bütün Adıyamanlılarda yüksek derecede hassasiyet beklediklerini söyledi.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına konuşan Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplantımızda; ilimizin STK’ları ve Kamu Kurumları ile birlikte, çukur vesayetinin mağdur ettiği kardeşlerimize; merhamet eli uzatarak kardeşlik hukukunun gereğini yerine getirmek, gönül köprülerimizi yeniden ve daha sağlam bir şekilde inşa etmek, sessiz çığlıkların sesi olmak adına “Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı” sloganıyla başlatmış olduğumuz ve Şubat ayı sonuna kadar devam edecek yardım kampanyası ile ilgili yapılacak faaliyetleri planladık. Platform olarak geleceğimizi hep beraber yeniden inşa etmek, yakılıp yıkılmış şehirlerimizi yeniden imar etmek; yaşam hakları, özgürlükleri ve gelecekleri yok edilmek istenen çocuklarımıza sahip çıkmak amacıyla Adıyaman kamuoyunu yardım kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. Katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Deniz, “Platform olarak; Geleceğimizi hep beraber yeniden inşa etmek, yakılıp yıkılmış şehirlerimizi yeniden imar etmek, yaşam hakları, özgürlükleri ve gelecekleri yok edilmek istenen çocuklarımıza sahip çıkmak amacıyla Adıyaman Kamuoyunu yardım kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz.

Başta ev sahipliğimden dolayı MTTB yöneticilerine ve katılım gösteren tüm STK liderlerine
teşekkür ediyoruz.

Platform olarak; Geleceğimizi hep beraber yeniden inşa etmek, yakılıp yıkılmış şehirlerimizi yeniden imar etmek, yaşam hakları, özgürlükleri ve gelecekleri yok edilmek istenen çocuklarımıza sahip çıkmak amacıyla Adıyaman Kamuoyunu yardım kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz.

Başta ev sahipliğimden dolayı MTTB yöneticilerine ve katılım gösteren tüm STK liderlerine
teşekkür ediyoruz.

Platform olarak; Geleceğimizi hep beraber yeniden inşa etmek, yakılıp yıkılmış şehirlerimizi yeniden imar etmek, yaşam hakları, özgürlükleri ve gelecekleri yok edilmek istenen çocuklarımıza sahip çıkmak amacıyla Adıyaman Kamuoyunu yardım kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu