Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Gazeteciler Adıyaman’da Buluştu

01 Mayıs 2017 Pazartesi, 09:15

Gazeteciler Adıyaman’da Buluştu

 

Adıyaman’a gelen Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve yönetim kurulu üyeleri bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve yönetim kurulu üyeleri Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü’yü ziyaret etti.

Başkanlığını Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik’in yaptığı Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu (GGF), aylık yönetim kurulu toplantısını Adıyaman’da gerçekleştirdi.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Güneydoğu’nun 8 ilinden gazeteciler katıldı.

Toplantı nedeniyle ilimize gelen gazeteciler, Adıyaman Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper de hazır bulundu. Vali Erin, GGF Başkanı Mehmet Çelik’ten federasyonun yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Vali Erin, ziyaretin sonunda gazeteciler hediye takdim ederken, GGF Başkanı Mehmet Çelik de çiçek takdiminde bulundu.

Daha sonra Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’yü ziyaret eden gazeteciler, üniversitenin öğrenci profili ve akademik çalışmalarla ilgili bilgi edindi. Gazetecilere üniversiteyi gezdiren Rektör Gönüllü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rektör Gönüllü, “Basın, halkın sesi kamuoyunun vicdanı olmalıdır. Yaşanan gelişmelere objektif bakışı ile yaklaşımı kurum kuruluş ve ülkeye daha fazla fayda sağlayacaktır. Yaptığı haberlerle gelişimleri halka tarafsız bir şekilde aktaran eleştiriyi gerektiği oranda düzeyli yapan basın mensupları daha faydalı hizmetler sunmuş olacaktır.

Basın camiamızın önemli sıkıntıları olduğu aşikardır. Bu sıkıntıların çözümü noktasında Üniversitelerimiz ile basın camiası doğru birliktelik yaptığı takdirde, Akademik anlayışın artıları ile önemli faaliyet ve çalışmalar ortaya çıkacaktır. Biz birliktelikten yanayız kamu kurum kuruluşlar STK’lar beşeri sermaye bir araya geldiği zaman ülkemiz daha ileriye daha emin adımlarla başarıya ulaşacak ve doğru olanda budur.” dedi

 

Adıyaman Üniversitesi Gelişme Gösteriyor

GGF Başkanı Mehmet Çelik, “Adıyaman ilimize ve üniversitemize daha önceki yıllarda gelme fırsatı buldum son gelişimde gördüm ki üniversitemiz Akademik ve fiziksel anlamda önemli gelişmeler kaydederek Türkiye’deki sayılı üniversiteler arasına girmiş. Bizler federasyon olarak tüm delegele ve kurumlarımızla birlikte eğitim kurumlarımızı önemsiyoruz. Üniversitemizin bu yakaladığı büyük gelişimi uzaktan da olsa basınımız üzerinden takip etme fırsatı buluyor ve başarılı gidişatını hayranlıkla izliyoruz. Bölgedeki birçok üniversiteleri de yakinen takip eden biri olarak kıyaslama yaptığımızda Adıyaman üniversitesinin farkını daha iyi görebiliyoruz.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya ise  “Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu aylık rutin toplantısını ilimiz Adıyaman’da yapmıştır. Bu nedenle ilimizin yükselen değeri üniversitemizi yerinde görerek rektör hocamızla bir araya gelmek istedik. Üniversitemiz son yıllarda elde ettiği önemli başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Bizler yanlış olan her şeyin nasıl ki karşısındayız doğru olan işlerinde yanındayızdır. Bu nedenle üniversitemizin başarılı gidişatı bizleri memleketimizi gururlandırmaktadır. Güçlü bir duruşa köklü bir yapıya sahip olan üniversitede   safları daha da sıklaştırarak sorunların üstüne gidecek çözülmesi noktasında önemli adımlar atacaktır. Adıyaman’ın yüz akı olan bu kurumumuz ile önemli üniversiteler arasında yerimizi aldık. Bu nedenle başta rektörümüz Mustafa Talha Gönüllü ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güneydoğu’nun 8 ilini içinde barındıran GGF, Adıyaman Belediyesine de ziyarette bulundu. Belediye Başkan Vekili Sait Kutlu tarafından ağırlanan gazeteciler, Adıyaman’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

 

GGF Başkanı Teşekkür Etti

Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu (GGF) Başkanı Mehmet Çelik, yerel gazetelere verilen değerin arttırılması be sorunlarının çözümü için kentlerde düzenledikleri yönetim kurulu toplantılarının önem taşıdığını söyledi. Çelik, kendilerine ev sahipliği yapan Adıyaman Valisi Abdullah Erin ile Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’ya teşekkür ederek “Toplantılarımızı belirli aralıklarla Güneydoğu’nun farklı kentlerinde düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

Güneydoğu’nun 8 ilinden gazetecileri Adıyaman’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya “Meslektaşlarımızı hoşgörünün ve huzurun kenti Adıyaman’da ağırlamaktan onur duydum. Davetimize icabet eden Başkanımız Mehmet Çelik ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz