Adıyaman

GAP Zirvesi’ne Ev Sahipliği Yaptık

Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’ da düzenlenen 3. Uluslararası GAP Zirvesi’ne 6 ülkeden 507 akademisyen ve araştırmacı katıldı.

Zirve Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Latif Emek, Adıyaman’da düzenlenen zirve kapsamında Sağlık Bilimleri, Bölgesel Kalkınma, Tarım ve Mühendislik alanlarında yapılan yenilikçi çalışmalar katılımcılarla buluştu.

Merkezi Gölbaşı’nda olan İKSAD- İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği tarafından Adıyaman’da misafir edilen katılımcılara zirve sonrası yemekli geleneksel harfhane gecesi de düzenlendi.

Zirve Genel  Koordinatörü Kaldygul Adilbekova, da bu zirve vesilesi ile dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinden araştırmacı ve akademisyenlere bu organizasyon vesilesi ile Adıyaman kültürü ve Misafirperverliğini tanıtmış  olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını, bu tür organizasyonların önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini söyledi.

Katılımcılar arasında  Adıyaman çiğ köfte yapma yarışması da düzenlendi. 4 gün süren GAP Zirvesi, Nemrut dağı gezisi ile sonlandı.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu