Fuhuş Operasyonunda 2 Tutuklama

09 Mayıs 2015 Cumartesi, 09:45

Fuhuş Operasyonunda 2 Tutuklama

 

Adıyaman Jandarma Komutanlığı ekipleri, fuhuş çetesine yönelik yaptığı operasyonda 16 kişiyi gözaltına alınırken, şahıslardan 2’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, jandarma ekipleri, özellikle piknik ve mesire alanlarının, ziyaretlerin bulunduğu kırsal yerlerde fuhuş yaptıran çeteye operasyon düzenledi. Jandarma ekipleri aylardır takip ettiği fuhuş çetesine Adıyaman merkez ve Besni ilçesinde operasyon düzenledi. Birçok adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda 11 hayat kadını ve bu kadınları çalıştıran 5 kişiyi gözaltına aldı.

Fuhuş çetesinin Aydın, Osmaniye, Gaziantep, Aksaray, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve İzmir’den getirdikleri hayat kadınlarını Adıyaman’da çalıştırdıkları tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 11 hayat kadınını çalıştıran 5 kişiden S.Y ve V.K tutuklanırken, H.A denetimli serbestlik cezası alarak serbest kalırken 2 kişi ise serbest bırakıldı. Tutuklanan S.Y ve V.K, jandarma aracıyla cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz