Adıyaman

Fotoğraflarla Yaylakonak’ta yaşam

AFYOL Yaşamı fotoğraflamayı sürdürüyor

Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL) Adıyaman coğrafyası tanıtımı kapsamında Yaylakonak (Balyan) beldesini ziyaret ederek beldenin tarihi dokusunu ve köy yaşamını fotoğrafladı.

Adıyaman’ın tek fotoğraf derneği olan Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL) Adıyaman coğrafyasını gezerek farklı yörelerin güzelliklerini keşfedip, tanıtmaya devam ediyor.

AFYOL, Adıyaman’ın saklı olan güzelliklerini ortaya çıkarmak için sürdürdüğü kültür gezileri kapsamında üyeleri ile birlikte Adıyaman merkeze bağlı Yaylakonak (Balyan) beldesini ziyaret etti.

Sabahın erken saatlerinde gün doğmadan yola çıkan AFYOL üyeleri köyde bulunan tarihi yapıları, köy yaşamının ve güzelliklerini fotoğrafladı. Yapılan fotoğraf gezi sırasında AFYOL üyelerine yoğun ilgi gösteren köylüler köye yapılan geziden dolayı AFYOL üyelerine teşekkür etti.

Fotoğraf çekimlerinin ardından dernek üyeleri Balyan belediyesinin ilk belediye başkanı olan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Mula Yakaryılmaz’ın ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundular.

Haber: Mustafa Yüksel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu