Adıyaman

“Fitneye, fesada izin vermeyeceğiz”

Muhtarlık Kavgası Barışla Noktalandı

“Fitneye, fesada izin vermeyeceğiz”

 

Sincik ilçesinde Çavçük mezrasının bağlı olduğu Çatbahçe Köyünden ayrılarak bağımsız bir köy olması için yapılan oylama sonucunda Muhtarlık yüzünden kavga eden Küçükaydın, Aydınlar, Erkut ve Yetkin aileleri arasındaki husumet Vali Abdullah Erin’in girişimiyle barışla noktalandı.

Aileler arasındaki husumeti bitirmek ve barışı sağlamak için İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’la birlikte Sincik ilçesine giden Vali Abdullah Erin, Küçükaydın, Erkut, ve Aydınlar ailelerinin büyüklerini Kaymakamlık makamına davet ederek görüştü. Görüşmede Sincik Kaymakamı Zafer Sağ’da hazır bulundu.

Yapılan görüşmede köyde çıkan kavganın husumete dönüştürmemesi gerektiğini anlatan Vali Abdullah Erin, aile büyüklerinin de sağduyusuyla aileler arasında barışı sağladı.

Kaymakamlık Makamında birbirleriyle kucaklaşan aileler Vali Abdullah Erin’e teşekkür ederek, bu tatsız olayın barışla sonlanmasından dolayı mutlu olduklarını birlik ve beraberlik mesajları vererek, aralarındaki husumeti bitirdi.

Sincik’in her yönüyle örnek bir ilçe olduğunu belirten Vali Abdullah Erin, “Sincik insanı civan mert ve dünyanın tüm sevgisini içinde taşıyabilecek, barındırabilecek kadar geniştir. Fitne fesat odaklarına fırsat vermeyeceğiz.  Sevgi, saygı ve kardeşlik çerçevesinde güzel bir yaşam varken, neden küçük şeyler için birbirimize kin ve nefretle bakalım” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu