Adıyaman

FETO’nün eğitim ayağına operasyon

FETO’nün eğitim ayağına operasyon

 

FETO/PDY’nin Adıyaman’da bulunan özel okul ve dershanelerinde müdür ve yönetici olan 6 kişi gözaltına alındı. Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 309 öğretmen FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY’nin Adıyaman’daki özel okul ve dershanelerine yönelik operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyon kapsamında özel okulların ve dershanelerin müdür ve yöneticileri polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 kişi Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen 6 kişi daha sonra Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Görevden uzaklaştırılan öğretmen sayısı 309’a yükseldi

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 309 öğretmen FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.

15 Temmuz Darbeye Teşebbüs sonrasında kurumlardaki FETÖ/PDY terör örgütüyle bağlantısı olan personele ilişkin çalışmalar sürüyor. Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 175 öğretmen daha önceden açığa alınmıştı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ikinci bir liste daha hazırlandı. Görevden uzaklaştırılan 175 kişinin dışında 134 öğretmen daha görevden uzaklaştırıldı. Adıyaman’da görevden uzaklaştırılan öğretmen sayısı 309’a ulaştı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu