Adıyaman

FETÖ’cülerden Gazetecilere Tehdit

9 Zabıt katibi göz altına alındı

FETÖ’cülerden Gazetecilere Tehdit

 

Adıyaman’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ)  yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 16 kişi adliyeye sevk edildi. Öte yandan, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonları kapsamında 9 zabıt katibi gözaltına alındı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından FETÖ’nün Adıyaman’daki yönetim ve finans kaynağı olan kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan il bölge imam yardımcılarından K.A., eğitimciler T.D. ve M.C., cemaatin ablalarından P.K. ve kocası F.K., memur sorumluları H.B., T.C., H.T., dershane sorumlusu R.T., muhasebeciler T.K., M.Ö., İ.K., A.C., iş adamları M.U. ve H.U. olmak üzere toplam 16 kişi adliyeye sevk edildi. 9 firarinin ise arandığı öğrenildi.

Polisler tarafından adliyeye getirilen zanlılar içeriye alındıkları sırada yakınları görüntü alan gazetecilere saldırdı. Gazetecilerin görüntü almasını engelleyen zanlı yakınları, gazetecilere tehditler savurdu.

 

9 Zabıt katibi göz altına alındı

Adıyaman’da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonları kapsamında 9 zabıt katibi gözaltına alındı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, önceki gün Adıyaman Adliyesi’nde görevli 9 zabıt katibini gözaltına aldı. FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla gözaltına alının zabıt katipleri, yapılan sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  Konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu