Anasayfa / Adıyaman / FETÖ Operasyonunda Yeni Dalga
ADIYAMAN MERKEZLİ 10 İLDE OPERASYON 9’U DOÇENT ÇOK SAYIDA AKADEMİSYEN GÖZALTINA ALINDI

FETÖ Operasyonunda Yeni Dalga

Adıyaman merkezli 10 ilde operasyon

FETÖ Operasyonunda Yeni Dalga

 

Adıyaman merkezli 10 ilde düzenlenen ve çoğunluğu akademisyen olan FETÖ mensubu 20 kişi gözaltına alındı. Yine Adıyaman’da çeşitli camilerde görevli 5 din görevlisi FETÖ’den gözaltına alındı. Gölbaşı’nda ise FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle 6 öğretmen gözaltına alındı.

Daha önceden Adıyaman Üniversitesinde görev yaparken başka illere tayini çıkan ya da FETÖ soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan kişilerin bulunduğu 26 kişi için Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltı kararı çıkartıldı. Adıyaman merkezli operasyon Eskişehir, Bursa, Gaziantep, Kırşehir, Kütahya, Adana, Şanlıurfa, Aksaray, Erzincan illerinde gerçekleştirildi. FETÖ terör örgütü üyeliğinden gözaltı kararı bulunan 26 kişiden 20’si gözaltına alınırken, diğer 6 kişinin yakalanması için operasyonlar devam ediyor. Gözaltına alınan kişilerin bylock adlı programı kullandıkları tespit edildi. Gözaltına alınanların 9’unun doçent, 6’sının memur, 1’inin avukat, 10’unun ise akademisyen olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan kişiler sağlık kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

 

5 Din Görevlisine Fetö Gözaltısı

Adıyaman’da çeşitli camilerde görevli 5 din görevlisi FETÖ’den gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adıyaman Müftülüğü bünyesinde çeşitli camilerde görev yapan 5 din görevlisini gözaltına aldı. FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle polisler tarafından evlerinde gözaltına alının din görevlileri, sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

Gölbaşı’nda FETÖ operasyonu

Gölbaşı ilçesinde FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle 6 öğretmen gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ terör örgütü ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle 6 öğretmenin evine operasyon düzenlendi. Evlerinde arama yapılan 6 öğretmen sağlık raporlarının alınmasının ardından sorgulanmak üzere Emniyete götürüldü.  Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.(İHA)

 

Bu Habere de Bakın

Kaçak akaryakıt ele geçirildi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak akaryakıt ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir