Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi

FETÖ Operasyonu Sürüyor

19 Temmuz 2016 Salı, 09:46

Tutuklama, gözaltı ve açığa alınma devam ediyor

FETÖ Operasyonu Sürüyor

 

Adıyaman’da 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe teşebbüsü kapsamında göz altına alınan 1 yarbay ve 2 polis, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.   109 polis açığa alındı. Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nde FETÖ/PDY örgütüne darbe vuruldu.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 109 polis FETÖ/PDY örgütüne üye olmak gerekçesiyle açığa alındı.

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbeye teşebbüs sonrasında yürütülen FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadele hız kazandı. Darbe teşebbüsü kapsamında Adıyaman’da 1 yarbay, 1 komiser yardımcısı ve 1 polisin tutuklanmasının ardından, 3 cumhuriyet savcısı, 1 hakimin sorgulamaları sürüyor.

FETÖ/PDY terör örgütüne en büyük darbe sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğü içerisindeki yapıya vuruldu. Adıyaman Emniyet Müdürlüğü içerisinde görevli 36’sı rütbeli, 73’ü polis olmak üzere 109 kişi açığa alındı.

Açığa alınan polisler arasında emniyet müdürleri, şube müdürleri, emniyet amirleri, başkomiser, komiser ve komiser yardımcıları ile polis memurları bulunuyor.  Açığa alınan polisler ile ilgili soruşturmanın sürdüğü herhangi bir gözaltı olmadığı öğrenildi.

 

1 yarbay ve 2 polis tutuklandı

Adıyaman’da 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe teşebbüsü kapsamında göz altına alınan 1 yarbay ve 2 polis, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli 1 yarbay, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 1 şube müdürü,  1 komiser yardımcısı, 1 polis memuru, 3 Cumhuriyet savcısı, 1 hakim açığa alınmıştı.

Gözaltına alınan bu 8 kişiden 1 yarbay, 1 komiser yardımcısı, 1 polis memuru ifadeleri alındıktan sonra adli makamlara sevk edildi. Şahıslar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gözaltındaki diğer kişilerin sorgulamalarının sürdüğü öğrenildi.

 

Darbe operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı

Adıyaman’da darbeye teşebbüs kapsamında 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbeye teşebbüs sonrasında, FETO/PDY terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlar kapsamında 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Adıyaman’da 3 cumhuriyet savcısı, 1 hakim, 1 jandarma personeli ile 3 emniyet teşkilatı mensubunun gözaltında olduğu ve görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.  Gözaltında olan şahısların ifadelerinin alındığı ve soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz