Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Fakülte, tarımı ileriye taşır”

15 Haziran 2017 Perşembe, 10:32

Ziraat Odası Başkanı Şahan:

“Fakülte, tarımı ileriye taşır”

 

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Tarım Teknolojileri Fakültesinin açılacak olmasının Adıyaman’da tarımı ilerilere taşıyacağını vurguladı.

Tarım Teknolojileri Fakültesinin Adıyaman’ın Kahta ilçesine açılacağının müjdesini veren TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın ardın Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, fakülteyle ilgili açıklamada bulundu.

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan yaptığı açıklamada, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın’ın  vermiş olduğu müjdeli haberlerden son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Başkan Şahan, “Kahta’da açılacak olan Tarım Teknolojileri Fakültesi ilimiz tarımını en ileri seviyeye ulaştıracaktır. Bunun yanında baraj ve göletlerimizde hızlı bir şekilde devam etmektedir. Barajlarımızın da tamamlanması durumunda Tarım ve Teknoloji Fakültesi’nin ilimize çok büyük katkıları olacaktır. Bununla birlikte ilimiz tarımı, çevremizde bulunan sanayisi gelişmiş tüm illerle rekabet etme imkanı bulacaktır” dedi.

Şahan açıklamasının devamında, “Barajlarımızın da tamamlanması durumunda Tarım Teknolojileri Fakültesiyle beraber ilimiz tarımının en üst seviyelere ulaşması çok yakındır. Bu sebeple bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve ilimiz tarımına büyük katlıları bulunan başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın ve Adıyaman Milletvekillerimiz Sayın Adnan Boynukara, Sayın Salih Fırat ve Sayın İbrahim Halil Fırat’a şahsım ve tüm çiftçilerimiz adına şükranlarımızı sunarım” ifadelerini kullandı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz