Fakirim Dedi, 3 Bin 852 TL Aylık Geliri Çıktı

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 09:40

Fakirim Dedi, 3 Bin 852 TL Aylık Geliri Çıktı

 

Geçtiğimiz günlerde ‘fakirim’ diyerek hayırseverlerden yardım isteyen yaşlı adamın aylık 3 bin 852 TL aylık gelirinin olduğu ortaya çıktı.

Gazetemizde de 10 Temmuz’da sürmanşetten yayınladığımız Adıyaman’da zihinsel ve bedensel engelli 3 çocuğuyla Karahöyük köyünde yaşayan 75 yaşındaki Hüseyin Aksu’nun insanların duygularını suiistimal etmek için gazetecilere yaptığı açıklamaların doğru olmadığı belirlendi.

Eşini 8 yıl önce hastalıktan dolayı kaybeden Hüseyin Aksu; Mehmet (20), Sezen (21) ve Medine (27) isimli engelli çocuklarına tek başına baktığını ve sadece 3 ayda bir engelli maaşı aldığını gazetecilere açıklamıştı.

Medyada haberlerin çıkması üzerine Adıyaman Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü harekete geçti. Ailenin gelir durumu incelendi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri ailenin evine gitti. Yapılan inceleme sonucunda Mehmet Aksu’nun aylık 612 TL emekli maaşı aldığı, üç engelli çocuk için bin 190 TL engelli maaşı aldığı, Medine ve Mehmet Aksu için bin 600 TL evde bakım ücreti aldığı, ayrıca sahip olduğu arazilerden aylık ortalama 450 TL gelir elde ettiği ortaya çıktı.

Aylık 3 bin 852 TL geliri olan şahsın buna rağmen gazetecilere ‘fakirim’, ‘yardım bekliyorum’ diyerek açıklama yapması ve oturduğu evin içler acısı hali akıllarda soru işareti bıraktı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz