Adıyaman

Evde yoksan, faturan şişkin gelir

Akmercan’dan akla zarar uygulama

Evde yoksan, faturan şişkin gelir

 

Adıyaman’da doğalgaz dağıtım faaliyetinde bulunan Akmercan Gaz Dağıtım Şirketi tarafından bir vatandaşa gönderilen 781 TL değerinde olan faturanın sebebi akla zarar;  sözde evde kimsenin bulunmaması ve bahçe tellerinin olmasıymış.

Adıyaman’da faaliyet gösteren AKMERCAN Gaz Dağıtım Şirketi tarafından bir vatandaşa gönderilen 781 tl değerinde olan faturanın sebebi söz de evde kimsenin bulunmaması ve bahçe tellerinin olmasıymış.

2 ay boyunca evde ikamet eden, bu süre boyunca doğalgaz faturası gelmeyen  vatandaşa  2 ay sonra eline 781 TL’lik kesim ihbarnamesiyle birlikte fatura geçen C. K, Akmercan Doğal Gaz Dağıtım Şirketine giderek burada mağdur edildiğini söyledi..

Akmercan Gaz Dağıtım Şirketinin konuyla ilgili olarak vermiş olduğu bilgide ise, “Evde kimse yokmuş evin etrafında bahçe teli varmış. Adamları sayacı okuyamamış ve bu nedenle de durum bu hale gelmiş. Adamlarının eve gelmediğini ispat edin, gereğini yaparız ama ne bir taksitlendirme nede başka bir şey yapabiliriz” şeklinde konuşarak sayaç okuyan personellerin eve gelmediklerinin ispat edilmesini istediler.

Durum üzerine C. K., ile Akmercan Gaz Dağıtım Şirketi arasında fatura nedeniyle tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sonrası açıklamalarda bulunan C.K, “Binamızın kapısı 24 saat boyunca açık olmasına rağmen adamlar gelip bize her hangi bir fatura bırakmadı. Konu hakkında defalarca şirket numarasını aradım ama telefonların hepsi cevapsız kaldı. Bugün konuyla ilgili bilgi almak istediğim de ise adamlar bahane olarak evde olmadığımızı belirtiyor. Adamlar 781 TL’lik normal fatura da değil kesim ihbarnamesi yollamış. Adamlar hem mağdur ediyor hem de üstüne kalkıp bir de taksitlendirme yapmayarak bu kış günün de insanları zor duruma sokuyorlar. Bu dakikadan sonra doğalgaz kullanmayı düşünmüyorum. Ve bu dakikadan sonra evimin yanından bile bir doğalgaz görevlisinin geçmesine müsaade etmeyeceğim. Hani derdik ya sahipsiz memleket diye işte bu cümle tam Adıyaman için on numara bir söz” dedi.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu