Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Evde sağlık ekibine yeni araç

08 Ağustos 2017 Salı, 08:15

Evde sağlık ekibine yeni araç

 

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 82. Yıl Ek binasında faaliyet gösteren Evde Sağlık Bakımı Birimi, hem personel takviyesi hem de araç takviyesi yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Evde Sağlık Bakımı Birimi Sorumlu Hekim Dr. Ümmühan Çelik, “Evde sağlık hizmetleri kapsamında bu güne kadar kullandığımız hizmet araçlarımızın artık ihtiyaca cevap veremediğini ve halkımıza sunduğumuz hizmet talebinin artması sonucu hem personelimizi sayı olarak arttırdık hem de hizmet araçlarımızı yenileyip daha donanımlı hale getirdik, 1 hekim, 2 teknik eleman, 2 ebe, 1 hemşire, 3 şoför 1 veri hazırlamadan oluşan ekibimiz bu ekibin kullandığı 2 donanımlı ambulans ve 1 hizmet aracımızla halkımıza Aralıksız 7/24 hizmet vermekteyiz” dedi.

Çelik, “halkımıza verdiğimiz evde bakım hizmetleri birimi olarak hastalarımızın rutin sağlık takiplerinin yanı sıra ihtiyacı olan hastalarımızın snazogastrik ve idrar sonda değişimi, yara pansumanı, uzman hekim tarafından reçete edilmiş ilaç tedavilerini uygulamaktayız. Hastalarımızı ziyaret etmekle onların evde yalnız olmadıklarını, bizim için önemli ve değerli olduklarını hissettirmeye çalışmamız açısından da psikolojik yönden de hizmet ettiğimizi düşünüyorum. Ekibimiz ve sağlık araçlarımızla günde ortalama 45-50 hastaya hizmet vermekteyiz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: