Adıyaman

Eski otogarın yerine Kültür Merkezi

Adıyaman, Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor

Eski otogarın yerine Kültür Merkezi

 

Adıyaman Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Adıyaman’a Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalara başladı.

Adıyaman Belediyesi, eski otogarın bulunduğu alana büyük bir Kültür Merkezi yapmak için kolları sıvadı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destekleriyle şehir merkezinde bulunan eski otogarın bulunduğu alana yapılacak olan Kültür Merkeziyle ilgili kısa bir bilgi veren Adıyaman Belediyesi, yaptığı yazılı açıklamada, Kültür Merkezi’nin 7 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını dile getirerek, “7 bin metrekare kapalı alanın yanı sıra, 240 araçlık kapalı otopark, 750 metrekare genişliğinde olan 725 kişilik ana salon, 380 metrekare genişliğinde ana sahne, 220 metrekare genişliğinde yan sahne, 350 metrekare genişliğinde 400 kişilik konferans salonu, 90 metrekare genişliğinde kütüphane, 5 adet çok amaçlı salon, bay mescit, bayan mescit, kafeterya, teras, 12 adet oyuncu kulisleri ile 1. ve 2. katta çok geniş fuar ve sergi alanlarının bulunacağı Kültür Merkezi’nin proje çalışmaları tamamlandı. İnşallah en kısa sürede yapımına başlanıp, ilimize önemli bir eser daha kazandırılmış olacak” dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence cok uygun bir fikir birde il halk kutuphanesi eklenilmelidir..cok moderin ve guzel bir Kultur Merkezi yapilmasi dilegimizdir

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı