Adıyaman

Eski Maliye Bakanı Onuruna Yemek

Eski Maliye Bakanı Onuruna Yemek

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan onuruna akşam yemeği düzenlendi.

Bir dizi ziyaretler kapsamında Adıyaman’a gelen eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, il protokolü ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu tarafından verilen yemeğe Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, TPAO Bölge Müdürü Savaş Bütün ve Defterdar Orhan Mutluay katıldı.

Programda ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Kemal Unakıtan’ın Maliye Bakanlığı görevini yürüttüğü dönemde tüccar ve sanayicinin sorunlarını hükümete ulaştırmada ve çözüme kavuşturulmasında önemli hizmetlerinin olduğunu belirtti. Uslu; “Kemal Unakıtan bey 60. hükümette Maliye Bakanı olarak önemli bir görevde bulundu. Kendisi Maliye Bakanlığında ülkemiz için yaptığı hamlelerle bugünlere gelmemizi sağlarken ülke için katma değer üreten sanayicilere de destek oldu” dedi.

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ise, Adıyaman’dan güzel dostluklar edindiğini ifade ederek; “Adıyaman’da çok kıymetli dostlarımız var. Zaman zaman görüşüyorduk ama kısmet oldu Adıyaman’a geldik. Adıyaman, Güneydoğu’nun güzel aynı zamanda da huzurlu bir şehri. Burada bizleri ağırlayan değerli il protokolüne ve yemeği tertipleyen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Yemekte, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu tarafından eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a yöresel dokuma halı verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu