Son Dakika
14 Ağustos 2018 Salı

Eski hastanenin yerine yenisi yapılacak

13 Eylül 2017 Çarşamba, 08:29

Aydın’dan yeni hastane müjdesi

Eski hastanenin yerine yenisi yapılacak

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Av.Ahmet Aydın, Adıyaman’a yeni hastane müjdesi verdi. Adıyaman Merkezde Eski Devlet Hastanesinin Yerine Yeni Bir Hastane Yapılacak. Adıyaman 2. Basamak Devlet Hastanesi 2018 yılı yatırım programına alınıyor.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Av.Ahmet Aydın, “Her alanda ve her konuda olduğu gibi ilimiz sağlık hizmetleri kapsamında da milletvekili arkadaşlarımızla beraber takip ve gayretlerimiz olanca hızıyla devam etmektedir. Adıyaman ve ilçelerinin devam eden ve yapılacak olan sağlık yatırımlarıyla beraber, her türlü gereksiniminin giderilmesi noktasında çalışmlarımızı sürdürmekteyiz. Bilindiği üzere, Adıyaman genelinde sağlık alanında özellikle son on beş yılda yapılan yatırımlar her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Bugün Adıyamanlı hemşerilerim özellikle sağlık konusunda herkesin gıpta ile baktığı bir noktaya kavuşmuştur. Hayata geçen sağlık yatırımlarıyla hemşerilerimiz için sağlık hizmeti artık bir çile olmaktan çıkmış, ilimizi bölgesinde örnek bir şehir haline gelmiştir.” dedi.

Aydın, “Son olarak; ilimizin ve hemşerilerimizin ihtiyaçlarına binaen yoğun istek ve talepleri doğrultusunda, Sağlık Bakanımız ve bakanlık bürokratlarıyla defalarca yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde ilimize yeni bir hastane daha kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Sağlık Bakanlığı tarafından ilimizde eski hastanenin bulunduğu yere 150 yataklı 2. Basamak Devlet Hastanesi’nin yapımı kararlaştırılmış olup, 2018 yılı yatırım programına alınacağı açıklanmıştır. Çalışmalarımız ve gayretlerimiz neticesinde, yapılacak olan 2. Basamak Devlet Hastanesi ile beraber ayrıca Halk Sağlığı Laboratuvarı’da birlikte planlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır.  Adıyamanlı hemşerilerimizin sağlık hizmetlerinden hiçbir aksama olmadan en hızlı ve kaliteli bir şekilde yararlanması için her daim seferber olmaya devam edeceğiz. Şimdiden gayret ve desteklerinden dolayı başta Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan olmak üzere, tüm milletvekilli arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz