Adıyaman

Eski genel sekreter gözaltına alındı

Eski genel sekreter gözaltına alındı

Adıyaman Üniversitesi eski Genel Sekreteri Hasan Çetintaş, FETÖ/PDY üyesi ve yöneticisi olmak suçundan gözaltına alındı. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından Adıyaman’da görevden uzaklaştırılan hakim ve savcılar gözaltına alındı.

2011-2013 yılları arasında Adıyaman Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev yapan Hasan Çetintaş, polis tarafından Elazığ’da gözaltına alındı. Çetintaş sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Hasan Çetintaş, 2011 yılı Haziran ayında Adıyaman Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine atandı. Daha sonra Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, YÖK’e Hasan Çetintaş’ın başka bir üniversiteye nakil olmasını teklif etti. YÖK, 2013 yılı Ocak ayında Hasan Çetintaş’ı Hakkari’ye atadı.

Hasan Çetintaş, göreve geri dönmek için Şanlıurfa Bölge İdare Mahkemesine açtığı ilk davayı kaybetti. Daha sonra Gaziantep Bölge İdare Mahkemesine açtığı dava lehine sonuçlandı.

Mahkeme kararını uygulayan Adıyaman Üniversitesi, Hasan Çetintaş’ı göreve iade ettiği gün, FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırdı.

 

Hakim ve savcılar gözaltına alındı

Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından Adıyaman’da görevden uzaklaştırılan hakim ve savcılar gözaltına alındı.

HSYK tarafından görevden uzaklaştırılan 648 hakim ve savcı içerisinde, Adıyaman’da görev yapan 4 hakim, 2 savcı bulunuyor. Gözaltı kararı çıkan hakimler Osman C., Fatih S. ve İbrahim A. ile savcı Salih Ş. polisler tarafından gözaltına alındı. Savcı Muhammet Ali B. ve eşi hakim Tuğba B. ise aranıyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu