Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Olarak Adıyaman’da

21 Mayıs 2015 Perşembe, 10:06

İlk Kez Cumhurbaşkanı Olarak İlimize Geliyor

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Olarak Adıyaman’da

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yıllık AK Parti iktidarında Başbakan olarak Adıyaman’a çok kez geldi, cumhurbaşkanı olarak ise ilk kez bugün geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başta Türkiye’nin üçüncü büyük asma köprüsü de olan Nissibi Köprüsü ve 400 yataklı Devlet Hastanesi olmak üzere ulaşımdan çevreye, tarımdan sağlığa, eğitimden spora ve tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda tamamlanan yatırımları hizmete açacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçiminde, kendisine yüzde 95,7 ile en çok destek veren ve “Şampiyon ilçe Sincik” olarak adlandırdığı Sincik’i ziyaret edecek. Saat 14.00’de Sincik’te vatandaşlara hitap edecek olan Erdoğan, Türkiye’nin üçüncü büyük asma köprüsünü hizmete açacak.

15.30’da Nissibi Köprüsünde düzenlenen açılış törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada da bir konuşma yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 17.30’da ise Adıyaman Valilik önünde halka hitap edecek ve toplu açılışı yapılacak yatırımları hizmete açacak.

Bu yatırımlar içerisinde başta 400 yataklı devlet hastanesi olmak üzere, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi, sağlık tesisleri, okul ve derslikler, spor tesisleri gibi her alanda birçok tamamlanmış yatırımı açacak.

Bu yatırımlar arasında Musalla Mahallesinde yapımı tamamlanan 363 dairelik TOKİ konutlarının da hizmete açılması bekleniyor.

Yine Adıyaman Üniversitesinde yapımı tamamlanan 7 tesisin toplu açılışı yapılacak tesisler arasında olacağı tahmin ediliyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’ı geleceğe taşıyacak çok önemli yatırımların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacağını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman programında ilk olarak Sincik ilçemizi ziyaret edecek. Burada vatandaşlarımızla buluştuktan sonra, Adıyaman’ı doğuya bağlayacak Nissibi köprüsünün açılışını gerçekleştirecektir” dedi.

Adıyamanlı vatandaşların Cumhurbaşkanı olarak ilk defa ilimize gelecek olan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ı büyük bir heyecanla beklediklerini dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman programına Valilik ziyaretiyle başlayacak olan Sayın Cumhurbaşkanımız, toplu açılış töreni sonrası Belediye Başkanlığımıza da ziyarette bulunacaktır. Tüm halkımızı saat 17:30’da Valilik Meydanında gerçekleştirilecek toplu açılış törenine bekliyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz