Adıyaman

“En güzel şiir barıştır”

CHP Milletvekili Tutdere:

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında barışın kökeninde kardeşlik duygusunun yer aldığını hatırlattı.

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere  “Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir, barıştır, diyor şair.  Şairin bizlere hatırlattığı bu duygularla, 1 Eylül Dünya Barış Gününün insanlığı yoran savaş duygusundan uzaklaşarak hepimize barışı ve barışın huzurunu getirmesini dilerim. Bize göre, insanların tümü kardeştir ve dünya üzerinde yaşanan tüm savaşlar bu kardeşlik tohumlarının köküne dinamit yerleştirmektedir. Halbuki bizlerin yapması gereken en önemli şey barışın sağladığı en büyük nimet olan kardeşlik duygusunu ön plana çıkarmak, onu yeşertmektir. Dünya üzerindeki kötülüklerin, barışın karşısında duran her türlü unsurun kökenindeki kin ve nefret duygusunu, kardeşlik fikrini hatırımızda tutarak yok edebileceğimize inanıyoruz.

Eşitlik, demokrasi ve adaletin kişilere sadece kişilere değil, her birimize geldiği ve barış düşümüzü gerçek kılacağımız günler gelene kadar mücadelemiz devam edecektir. Dünyaya barışın hüküm sürdüğü, huzur dolu günlerde buluşmak umuduyla, adil ve kalıcı barış gelene kadar mücadelemiz devam edecektir.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu