Son Dakika
22 Haziran 2018 Cuma

Emniyette ‘Fetö’ Depremi

28 Temmuz 2016 Perşembe, 09:29

FETÖ/PDY soruşturmasında 60 polis gözaltına alındı

Emniyette ‘Fetö’ Depremi

 

Geçtiğimiz günlerde FETÖ/PDY örgütüne üye olmak gerekçesiyle açığa alınan Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 135 polisten 60’ı gözaltına alındı. Öte yandan, Besni ilçesinde FETO/PDY’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda 5’i bayan toplam 10 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, 18 Temmuz günü Adıyaman Emniyet Müdürlüğü içerisinde görevli toplam 139 kişi FETÖ/PDY örgütüne üye olmak suçundan açığa alındı. 139 kişiden çoğunluğu rütbeli olan Emniyette-Feto-Depremi-(3)60 kişi FETÖ/PDY örgütüne üye olmak ve faaliyet yürütme gerekçesiyle gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolleri yapılan 60 kişi sorgulanmak üzere Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

Besni’de  FETÖ soruşturmasında 10 kişi gözaltına alındı

Öte yandan, Besni ilçesinde FETO/PDY’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda 5’i bayan toplam 10 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Besni ilçesinde FETO/PDY’ye yönelik Adıyaman il emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Besni ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda Besni Belediyesi’ne bağlı bir birimin müdürü, 4 iş adamı ve terör örgütüne yakın olan vakıf ve derneklerin yönetim kurulu başkanlığında olan 5 bayan gözaltına alındı. Gözaltına alınan toplam 10 şahıs emniyete götürüldü.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz