Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Emniyet’te Fetö Depremi

28 Nisan 2017 Cuma, 09:28

Adıyaman’da 90, Türkiye’de 9bin 103 polis açığa alındı

Emniyet’te Fetö Depremi

 

FETÖ/PDY terör örgütüyle iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle açığa alınan 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun 90’ı Adıyaman’da görev yapıyor.

667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturan FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisakı veya irtibatı olan emniyet mensupları görevden uzaklaştırıldı.

Açığa alınan polisler arasında Adıyaman Emniyet Teşkilatında görevli 1 emniyet amiri, 2 komiser, 2 komiser yardımcısı, 2 baş polis olmak üzere 90 kişi açığa alındı.

 

81 İlde dev operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun görevden uzaklaştırıldığı kaydedildi.

 

Diyarbakır’da 524 Polis açığa alındı

Diyarbakır’da aralarında bir emniyet müdürünün de bulunduğu 524 polis görevden uzaklaştırıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, 667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle Bingöl’de 524 polis görevden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırılan polisler arasında bir 4’üncü sınıf emniyet müdürü ve 4 emniyet amirinin bulunduğu öğrenildi.

Türkiye genelinde 81 ilde yapılan “Mahrem İmamlar” operasyonun ardından dün akşam saatlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından FETÖ bağlantılı oldukları gerekçesi ile 9 bin 103 polis memurunun açığa alındığı açıklanmıştı.

 

Gülen’in en yakınındaki isim ‘mahrem imamlar’ operasyonunu yorumladı

Bir dönem teröristbaşı Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Latif Erdoğan önceki gün 8 bin 500 polisin katıldığı ‘mahrem imamlar’ operasyonunu ve mahrem imamlarla iletişim halinde olan 9 bin 100 polisin görevden alınmasını yorumladı. “Sıra yargı ve TSK’daki mahrem imamlarda” diyen Latif Erdoğan’a göre FETÖ’nün Türkiye’de operasyon yapma gücü büyük ölçüde ortadan kaldırıldı.

Latif Erdoğan’ın konuşmasından başlıkar şöyle;

Öncelikle şunu söylemeliyim. Devletimizin bu konudaki kararlılığını, disiplinini takdir ve tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde devletimiz FETÖ konusunda hiçbir gevşeklik göstermedi.

 

Fetö Artık Operasyonlardan Bilgi Sahibi Olamıyor

Hatırlarsınız önceden FETÖ her operasyonu önceden bilir ve sosyal medyadan paylaşırdı. Son mahrem imamlar operasyonu bir gecelik çalışma değil. Aylar süren bir çalışmadan FETÖ’nün bilgi sahibi olmaması çok önemli bir gelişme. Eğer bilgi sahibi olsaydı mahrem imamların hepsi yurtdışına kaçardı. Bu hem sevindirici bir gelişme hem de FETÖ için büyük bir yıkımdır.

 

Şimdi Sıra Yargı ve TSK’daki Mahrem İmamlarda

FETÖ’nün emniyetteki son kozu elinden alındı. Ancak bu mahrem imamlar meselesinin kapandığı anlamına gelmez. Emniyet kadar önemli olan yargı ve TSK’daki mahrem imamlar hala faaliyette olabilir. Aynı kararlılıkla bu isimler de ortaya çıkarılmalı. Ben devletin elinde bu konuda bilgi olduğunu ve yakında TSK ve yargıdaki mahrem imamlar hakkında büyük bir operasyon yapılacağına inanıyorum.

Dünkü mahrem imamlar operasyonunu haber alan hain Gülen şoktan şoka girmiştir. Çevresindekiler şekeri artmasın, kalbi teklemesin diye duyurmamaya çalışsalar da Gülen’in birden fazla bilgi kaynağı vardır. Bahar gelecek güzel şeyler olacak diyerek insanları kandıran ve itibarı iki paralık olan Gülen’in şimdi ne söyleyeceğini bütün FETÖ üyeleri merak ediyordur.

 

Artık Türkiye’de Devletten Gizli Adım Atamaz

FETÖ üyeleri artık şunu çok iyi anlamıştır. Artık devletten gizli olarak Türkiye’de hiçbir gizli adım atamayacaklar. Kafalarını her kaldırdıklarında devlet daha güçlü olarak tepelerine binecek. Operasyon güçleri tamamen bitti demek erken olur. Ama devletin büyük bir disiplin ve kararlılık içinde yaptığı bu operasyonlar bize ümit veriyor.

 

Yurtdışına Kaçanlar Dönmek İstiyor

 

Şu anda Yurtdışında başarılı gibi görülse de FETÖ’nün orta ve uzun vadede bu ihaneti sürdürmesine imkan yok. Her şeyden önce bunlar yurdışında kendi aralarında uyum içinde olamaz. Türkiye’de işe yarayan FETÖ üyelerinin yurtdışında hiçbir değeri yok. Onlar önem atfedilen hususların tamamını yurtdışında kaybediyorlar. Hepsi sıradan insan oluyorlar. Onların bu durumu hazmetmeleri kolay değil. Birçoğunun Türkiye’ye dönmek istediğini duyuyorum.

 

Fetö’cüler Yurtdışında Problem Oluyor

Türkiye’den kaçan FETÖ üyelerinin yurtdışında bir faydası olmaz, aksine örgüt için problem olur. Yurtdışında FETÖ’nün oturmuş bir yapısı vardı. Şimdi Türkiye’den kaçan hainlerle birlikte bu yapı karmaşık hale geldi. Türkiye’den kaçanları rakip olarak görüyorlar. Bu durum ileride FETÖ’nün yırtdışı ayağında büyük sorun olacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz