Adıyaman

Emniyetin Okuma Etkinliği Tamamlandı

Emniyetin Okuma Etkinliği Tamamlandı

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Mavi İzler’ Projesi kapsamında gerçekleştirdiği ‘Adıyaman Kitap Okuyor’ etkinliği kapsamında ‘Elif Gibi Sevmek’ adlı kitabının yazarı Hikmet Anıl Öztekin söyleşi ve imza günü düzenlendi.

Programın açış konuşmasını gerçekleştiren, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, “Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü’nce Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek programının (ÇOGEP) desteği ile “Mavi İzler” projesi yürütülmektedir. Projenin ana hedefi Adıyaman nüfusunun yarıya yakınını oluşturan genç ve çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri, suç ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulabilmektir. Gerçekleştirilecek proje ile daha fazla gencin ve suça bulaşma riskinde olan çocuğun kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkan sağlanması, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, suç işleme eğilimlerinin ortadan kaldırılması, olumlu yönde davranış değişikliği kazandırılması, aynı zamanda bireylere polis sevgisi kazandırılması, polis halk ilişkisini geliştirmek, çocukların ilerleyen yaşamları boyunca çarpan etkisi yaratacak şekilde toplumsal faaliyetlere katılım sağlanması ve özgüven duygusunun kazandırılması amaçlanmaktadır. “Adıyaman Okuyor” isimli kitap okuma kampanyası başlatılarak Adıyaman halkının kitaplara ve okumanın gerekliliğine dikkati çekilmeye çalışılmıştır. Bu kapsamda bir hafta boyunca Demokrasi Parkı ve Mimar Sinan Parkı’nda stant açılmış her gün TDP personelleri ve üniversite öğrencileri 20 dakika kitap okumuşlardır. Standımıza gelen vatandaşlara kalem, not defteri ve kitap okumanın önemini vurgulayan broşürler hediye edilmiştir” şeklinde konuşarak kitap okumanın önemine dikkat çekti.

Yapılan diğer konuşmaların ardından Yazar Hikmet Anıl Öztekin tarafından programa katılan onlarca kişiye imzalı kitap hediye edildi.

Halk Eğitim Toplantı Salonunda düzenlenen etkinliğe Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Yazar Hikmet Anıl Öztekin, emniyet şube müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu