Emniyet Müdürü Gerginliği Önledi

23 Mayıs 2017 Salı, 09:43

Polisle motosikletliler arasında ceza gerginliği

Emniyet Müdürü Gerginliği Önledi

 

Cezai işlem yapılan motosiklet sürücüleri ile polis arasında gerginliği İl Emniyet Müdürü Metin Alper sakinleştirdi.

Adıyaman’da, polis ekiplerince yapılan motosiklet denetimleri esnasında motosiklet sürücüleri ile polisler arasında yaşanan gerginliğe Emniyet Müdürü Metin Alper müdahale etti.

Edinilen bilgiye göre, Gölbaşı Caddesi Adıyaman Kalesi yakınlarında polis ekiplerince motosiklet denetimi yapıldı. Yapılan denetimde evrak eksikliği ve trafiğe çıkması uygun olmayan motosiklet çekiciye yüklenerek otoparka götürülmek istendi.

Motosikletlerin çekiciye yüklenmesiyle birlikte motosiklet sürücüleri ile polisler arasında gergin anlar yaşandı. Olayın büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen takviye polis ekipleri olaya müdahale etmek istedi. O esnada olay yerinden geçmekte olan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, aracından inerek polislerle tartışan motosiklet sürücüsünü sakinleştirdi. Emniyet müdürü Alper, motosiklet sürücülerine hitaben, “Adıyamanlılar vatanını seven millettir. Vatanını seven insan polisini de sever. Ekiplerimiz görevini yapıyor. Ekiplerimizin davranışından ya da başka hareketlerinden rahatsız olan varsa konuyu yargıya taşıyabilir. Bizler sizin huzurunuz için gece gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.

Bunun üzerine ortalık sakinleşirken, çekiciye yüklenen motosikletler otoparka götürüldü.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz