Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Emniyet Müdürlüğüne Metin Alper Atandı

28 Ekim 2016 Cuma, 09:50

Emniyet Müdürlüğüne Metin Alper Atandı

 

İL Emniyet Müdürleri Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Aıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, merkeze çekilirken, yerine İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper atandı.

İL Emniyet Müdürleri Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, 34 İl Emniyet Müdürü merkeze alınırken, 24 İl Emniyet Müdürü ile 2 daire başkanının yeri değiştirildi. İlk ataması yapılan İl Emniyet Müdürü sayısı ise 37 oldu.

İçişleri Bakanı onayıyla ise Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki 24 daire başkanı merkeze alınırken, ilk ataması yapılan daire başkanı sayısı ise 31 oldu.

Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salamner, merkeze çekilirken yerine İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper atandı.

Metin Alper’in özgeçmişi ise şöyle:

“Aksaray-Yeşilova’ lı emekli polis memuru  Servet Alper ve Saniye Alper’in oğlu olan Metin Alper, 1970 yılında Konya’da doğdu, İlk ve Orta öğrenimini Aksaray ilinde Selçuk İlkokulu ve Gazipaşa İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra 1984 yılında Ankara Polis Koleji’ne girdi. 1998 yılında Polis Akademisi’ne geçti. 1992 yılında Komiser Yardımcısı olarak mezun olduktan sonra 20 dönem İç Güvenlik ve Özel Hareket Kursunu bitirerek Ardahan ilinde Özel Harekat Şube Müdür vekili olarak göreve başladı. 1995 Nisan döneminde 243. dönem Yedek subay olarak askerlik hizmetine Tuzla Piyade Okulunda başladı. 1996 yılı Temmuz ayında Teğmen rütbesi ile Van Özalp 2. jandarma sınır taburundan terhis oldu. 1996- 1998 yılları arasında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev yaptı. 1998 yılında kendi isteği ile Osmaniye Emniyet Müdürlüğüne atanan Alper, Osmaniye’de Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev aldı. 1999 yılında Misyon Koruma Sınavını kazanarak T. C. Bişkek Büyükelçiliğinde 2002 yılına kadar Ataşe olarak görev aldı. 2002 yılından itibaren Osmaniye ilinde sırayla Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdür vekili,  Personel Şube Müdür vekili, Asayiş Şube Müdürü  ve en son olarak da Kadirli ilçe Emniyet Müdürlüğü görevi yaptı.  Alper, buradaki görevinden sonra 2007 yılında Sivas Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürü olarak atandı.  2010 yılında Birleşmiş Milletler Doğu-Timor misyonuna katılarak Türk Polis Kontenjanında 1.5 yıl süreyle görev aldı.  2013 Mayıs ayında Afganistan – Kabil’de bulunan NATO- ISAF misyonunda 8 ay süreyle Nato komutanı Orgeneral Joseph Dunford’un polis danışmanlığı görevini yürüttü. 27 Aralık 2013  itibariyle de İstanbul’da Önleyici Hizmetler ve Güven Timlerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Aksaraylı öğretmen Kezban Alper ile evli olan Metin Alper   3 çocuk babasıdır. İyi derecede Rusça ve İngilizce bilmektedir”(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz