Emniyet kemeri var, önemseyen de olsun

14 Haziran 2017 Çarşamba, 09:25

Emniyet kemeri var, önemseyen de olsun

 

Emniyet kemeri uygulamasında ilginç görüntüler ortaya çıktı.  Otomobil sürücüsü ve yolcu emniyet kemerini takmak için dakikalarca uğraştı.

Adıyaman’da gerçekleştirilen emniyet kemeri uygulamasında bir sürücü, sıkışan emniyet kemerini çıkartmak için dakikalarca uğraşırken ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Adıyaman-Gölbaşı Karayolu Çakal Köprüsü yakınlarında Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polis ekipleri tarafından emniyet kemeri uygulaması yapıldı. Yapılan kemer uygulamasına giren araç sürücülerinin çoğunun emniyet kemeri kullandığı gözlendi. Son olarak durdurulan bir otomobilde sürücü ve yanında bulunan yolcunun emniyet kemeri kullanmadığı anlaşıldı.

Evraklarında eksik bulunmayan sürücü, emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarak emniyet kemerinin öneminden bahsedildi. Polis memuru, sürücüye emniyet kemerini takmasını söyledi. Sürücü kendisine ait kemeri takarken yolcunun kemeri bulunduğu yerden çıkmayınca ortaya ilginç görüntüler çıktı. Sıkışan kemeri çıkartmaya çalışan yolcu ve araç sürücüsü dakikalarca kemeri çıkartmak için uğraştı. Arabayı aldığı günden bugüne kadar yolcu kemerinin hiçbir şekilde kullanılmadığını dile getiren sürücü Ali Yurt, bundan sonra kemer kullanacaklarını ve uygulamanın oldukça güzel olduğunu kahkahalar atarak dile getirdi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz