Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe

Emniyet Bayrama Hazır

14 Temmuz 2015 Salı, 10:17

Emniyet Bayrama Hazır

 

Ramazan Bayramında ve öncesinde yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek için Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü bayram tedbirlerini aldı. Olumsuz durumlarda vatandaşların nerelere müracaat edeceğini de açıkladı.

İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, “İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, Ramazan Bayramı öncesi ve sonrası halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak ve rahat bir bayram geçirebilmeleri amacıyla Asayiş ve Trafik yönünden en üst seviyede gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğümüz ve Polis Merkezi Amirliklerimiz dolandırıcılık, hırsızlık vb. olaylara karşı yaya ve motorize devriyelerini arttıracak ayrıca bürolarda çalışan personelimiz de halkımızın yoğun olarak bulunduğu; banka önlerinde, alışveriş yapılan yerlerde ve büyük cami çevrelerinde yaya devriye görevi ifa ederek takviye görevinde bulunacaklardır.

Şehir içi trafik denetimi ile ilgili olarak vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları alışveriş merkezleri, otogar, pazar yerleri ve umuma açık yerler ile araç ve yaya yoğunluğu olan cadde, kavşak ve sokaklarda gerekli trafik tanzimi ve düzeni yeteri kadar ekip ya da personel ile sağlanacaktır. Şehirlerarası yollarda ise vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak ve trafik kazalarını asgari seviyeye indirmek amacıyla ilimiz sınırlan içerisinde Emniyet Müdürlüğümüz tarafından 24 saat esasına göre çalışan görevlilerimizce trafik tedbirleri artırılmış, yapılan etkin denetimlerle sorumluluk alanımızda ( 11.07.2015 ) Cumartesi gününden başlayarak bayram boyunca ve sonrasında belirtilen tedbirlerimiz sürecektir.” dedi.

Vatandaşlarıın huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmeleri, istek ve şikâyetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri ve muhtemel olaylara süratle müdahale edilebilmesi için Emniyet Müdürlüğünün iletişim bilgilerini de paylaşan Salmaner, şu bilgileri verdi;

155 Polis İmdat.

0505 318 02 00 ve 0416 216 48 85 nolu telefonlara,

adiyaman@egm.gov.tr ve www.adiyaman.pol.tr e-posta adreslerimize müracaat etmeleri gerekiyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: