Adıyaman

El Emeği Göz Nuru Eserler Sergilendi

Kadın ve Gençlik Merkezi Kursiyerlerinden Sergi

El Emeği Göz Nuru Eserler Sergilendi

 

Adıyaman Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Merkezi’ndeki kurslarda eğitim gören kursiyerler, yıl boyunca ortaya çıkardıkları eserleri sergiledi.

Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezleri’nde eğitim gören bayanlar, yıl boyunca hazırladıkları eserleri Adıyaman Kalesi Sanat Sokağı’nda sergilemeye başladı.

Fatih ve Siteler mahallelerindeki Kadın ve Gençlik Merkezleri’nde bulunan giyim, ev tekstili, deri çanta, rölyef, takı tasarım, bakır işlemeciliği, halı ve kilim dokuma, Osmanlı yemenisi gibi kurslarda eğitim gören kursiyerler tarafından yıl boyunca hazırlanan eserlerin ‘Emeğin Sergisi Sanat Sokağında’ sloganıyla beğeniye sunulduğu serginin açılış töreni Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendinin ev sahipliği gerçekleşti. Başkan Kutlu ve eşinin ev sahipliğini yaptığı törene Vali Nurullah Naci Kalkancı ve eşi Yasemin Kalkancı, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, AK Parti Milletvekili Adayı Abdülaziz Aslan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda kursiyer ve aileleri katıldı.

Vali Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve protokol üyeleri tarafından kesilen kurdeleyle açılan sergide bir konuşma yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Fatih ve Siteler mahallelerindeki Kadın ve Gençlik Merkezleri ile ilgili kısa bir bilgi verdi. İki mahalledeki merkezde toplam 455 kursiyerin eğitim gördüğünü söyleyen Başkan Kutlu, “Daha önce bir grubun tekelinde olan merkezlerimiz bugün yüzlerce kadın ve gencimize meslek edinme imkanı sunuyor. O grupların elinden alarak milletimize kazandırdığımız merkezlerimizden birisi olan Fatih Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezinde, 19 usta öğreticimiz nezaretinde 18 kursumuz bulunuyor. Bu kurslarda toplam 226 kursiyer eğitim görüyor. Ayrıca kreş, kütüphane, bilgisayar salonu ve okuma-yazma kursu hizmetlerinin de verildiği bu merkezimizde kreşten yararlanan öğrencisi sayısı 26, kütüphane ve bilgisayar salonundan yararlanan öğrenci sayısı 45, İş-Kur projesinden yararlanan kursiyer sayısı 56 ve okuma-yazma sınıfından mezun ettiğimiz kursiyer sayısı 238’e ulaşmış durumda. Yine Siteler Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi’mizde de rakamlar oldukça mutluluk verici. Siteler Mahallesi’ndeki merkezimizde 19 usta öğreticimiz nezaretinde 19 kursumuz bulunuyor. Bu kurslarda toplam 229 kursiyerimiz eğitim görüyor. Merkezimizde kreş eğitimi verdiğimiz öğrencisi sayısı 26, kütüphane ve bilgisayar salonundan yararlanan öğrenci sayısı 45, İş-Kur projesinden yararlanan kursiyer sayısı 52 ve okuma-yazma sınıfından mezun ettiğimiz kursiyer sayısı 196 olarak belirlenmiştir. Bu tablo bizi çok mutlu ediyor. Toplamda 18 kurstan 325 kursiyerimizin emekleriyle hazırlanan el emeği göz nuru eserlerin sergileneceği bu sergimizden dolayı bütün kursiyerlerimize, kurs hocalarımızı temin eden Valiliğimize ve ona bağlı olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, kursiyerlerimize bundan sonraki hayatlarında da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Vali Nurullah Naci Kalkancı ise yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Başkanımızın da söylediği gibi daha önce tekeline aldığı devlet imkanlarını kendi çıkar ve menfaati için kullanan grubun elinden geri alınan bu tür faaliyetler, Allah’a şükür ilimizde kamunun gözetiminde, kamunun denetiminde ve kamunun yararına olacak şekilde kullanılmaya devam ediyor. Bu imkanı sağlayan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve onlarla işbirliği yapan Belediyemize çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından il protokolü ve misafirler, kursiyerler tarafından hazırlanan eserleri tek tek inceledi.

Yetkililer, serginin 3 gün süreyle ziyaretçilere açık olacağını belirtildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu