Adıyaman

“El Birliğiyle Tütün Sorununu Çözmeliyiz”

CHP Milletvekili Aday Adayı Tabak:

“El Birliğiyle Tütün Sorununu Çözmeliyiz”

 

CHP aday adayı Dr. M. Selçuk Tabak, Adıyaman’ın kurtuluş reçetesinin ‘tütün’ olduğuna dikkat çekerek, bütün siyasi partileri tütün sorununu çözmeye davet etti.

7 Haziran genel seçimleri için CHP’den aday adaylığını açıklayan Dr. M. Selçuk Tabak, Adıyaman’ın yeniden kalkınabilmesinin reçetesini sundu.

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Dr. M. Selçuk Tabak, Adıyaman’ın gerek ekonomik gerekse işsizlik sorununun kökünden halledilmesinin ancak tütün sorununu ortadan kaldırmakla sağlanabileceğini dile getirerek, “Tarımı, toplum olarak ele almak lazım. Tütünün Adıyaman’ın çok önemli bir geçim kaynağı. Ancak öyle bir hale getirdiler ki tütünü ağzımıza alamaz olduk. Tütün bizim bütün toplantıların gündemi durumunda. 2007 yılında da CHP’den milletvekili aday adayı olmuştum ve o zaman da yaptığımız gezilerde hep bu problemle karşılaşıyorduk. O dönem Doğru Yol Partisi milletvekili aday adayları ve Adalet ve Kalkınma Partisinin milletvekili aday adaylarının katıldığı bir toplantı yapılmıştı. O tarihte bu toplantıya biz katılamamıştık. Rakip parti adaylarından birisi “damlarınızın üzerine saksı getirin tütün ekeceksiniz” demişti. Başka biri de “ne gerek var, kapınızın önüne ekeceksiniz” demişti. Ama bugün gelinen noktaya baktığımızda her ikisi de ortada yok. Bu maalesef hükümetin görmezden geldiği ve yıllardır süren ekonomik krizin arkasından başlatılan bir uygulamadır. Fakat ekonomik kriz düzeldi diye konuşulsa da, ekonomik krizler daha sonra teğet geçti denilse de, maalesef Adıyaman tütünü ve Adıyaman tütün üreticilerinin bu makus talihi bir türlü değişmedi, değiştirilemedi. Bu sorunu artık çözmemiz lazım ve seçimlerden sonra gelecek tüm milletvekillerinin bu konuda el birliği, iş birliği, gönül birliği içinde bulunmaları gerekiyor. Tüm toplumun dikkatini çekmek, meclis de defalarca bunu gündeme getirip sadece tütün ürütücülerinin yaşadığı bölgeleri temsil eden milletvekillerinin değil, tüm milletvekillerinin katılımıyla bir çözüm arayışını girilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu