Adıyaman

“Ek Ödemeler Emekliliğe Yansıtılsın”

Sağlık-Sen’in Talebi Ek Ödeme Talebi

“Ek Ödemeler Emekliliğe Yansıtılsın”

 

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanlığı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını talep ederek basın açıklaması düzenlediler.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına Sağlık-Sen Adıyaman İl Başkanı Yasin Barutçu, sendika üyeleri ve sağlık çalışanları katıldı.

Düzenlenen basın açıklamasını okuyan Sağlık- Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, “Geçmişte yetkili sendika olanların hayal bile edemediklerini kazanımlara dönüştüren Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş konusunda kararlı bir duruş ortaya koymuş mücadelesini sürdürmüştür. Toplu görüşme ve toplu sözleşme kurum idari kurul toplantıları dahil her platformda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerini dile getiren Sağlık-Sen, geçen yıl 13 Mayıs’ta büyük Türkiye buluşması düzenlemiş, yıpranma payı, lisans tamamlama, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve kreş konularındaki, taleplerini dile getirmişti. Taleplerimizi dinleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, başbakan olarak katıldığı programda lisans tamamlama, kreş ve tüm sağlık çalışanlarının 5 yılına 1 yıl olmak üzere yıpranma payı verilmesi konusunda söz vermiş, konuyla ilgili olarak da, ilgili bakanlara çalışma yapılması talimatı vermişti. Biz sahada etkin bir mücadele yapıyor, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarıyla ilgileniyor taleplerini kazanımlara dönüştürüyoruz. Malum sendika ise, bizim alın terimizle elde ettiğimiz kazanımları emek hırsızlığı yaparak sahiplenmeye çalışarak sendikacılıktan ne anladığını göstermektedir. Sağlık-Sen olarak biz taleplerimizin takipçisi olacağımızı, verilen sözler hayata geçinceye ve taleplerimiz kazanıma dönüşene kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi buradan efede ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu