Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

Eğriçay Projesi İçin 7 Milyonluk Ödenek

25 Mayıs 2016 Çarşamba, 09:54

Eğriçay Projesi İçin 7 Milyonluk Ödenek

 

Adıyaman’ın batısında yer alan Eğriçay’ın ıslahı için başlatılan çalışmalar hız kazandı. Adıyaman Belediyesi öncülüğünde sürdürülen çalışmalar için Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 7 Milyon TL ödenek tahsis edildi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun girişimleri sonucunda DSİ Genel Müdürlüğü tarafından proje çalışmaları sürdürülen Eğriçay Projesi ile ilgili çalışmalar hız kazandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat ve Salih Fırat ile Vali Mahmut Demirtaş ile birlikte bakanlık düzeyinde yaptıkları görüşmeler neticesinde Eğriçay Projesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 7 Milyon TL kaynak aktarıldığını dile getirdi.

‘Adıyaman’a nefes aldıracak proje’ olarak kabul edilen Eğriçay Projesi için yapılan 7 milyon TL’lik kaynakla yapılacak olan çalışmalardan da bahseden Başkan Kutlu, şunları dile getirdi: Yapılan takipler sonucunda Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Eğriçay Projemiz için 7 milyon TL ödenek tahsis edildi. Bu ödenek ile Eğriçay Peyzaj ve Rekreasyon Avan Projesi kapsamında yapılacak olan; 5 bin 825 metre trapez kanal, 6 adet tersip bendi, 1 adet ıslah sekisi, 3 adet halı saha, 4 adet basketbol sahası, 2 adet kum voleybolu sahası, 1 adet spor lokali, 3 adet satranç alanı, bin 694 metrekare mini golf alanı, 13 bin 700 metrekare biyolojik gölet, 6 bin 746 metrekare çocuk oyun alanı, 35 adet kameyle, 2 adet kır kahvesi, 561 araçlık otopark, 10 bin 612 metrekare çok amaçlı çim saha, çim basamaklı amfi tiyatro, kafe ve restoran yapımında kullanılacaktır. Adıyaman’ımız için çok önemli bir yere sahip olan bu projeye sağlanan destekten dolayı Orman ve Su İşleri Bakanımıza, AK Parti Adıyaman milletvekillerimize, valimize ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Eğriçay Projesi için yapılan 7 milyon TL’lik kaynaktan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Adıyamanlılar ise bu ve benzeri projeler için bu desteklerin yeterli olmayacağını söyleyerek, daha ciddi kaynaklar sağlanmasını istediler ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz