Eğitimde Örnek Projeler Görücüye Çıktı

24 Mayıs 2016 Salı, 10:47

Eğitimde Örnek Projeler Görücüye Çıktı

 

Adıyaman’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında, yaklaşık 50 okul tarafından hazırlanan projelerin iyi örnekleri Valilik Bahçesinde açılan fuar çadırında görücüye çıktı.

50 okulun yüzlerce projenin yer aldığı ‘Eğitimde İyi örnekler’ sergisinin açılışına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında hazırlanan ve en iyi seçilen örnek projelerin yer aldığı fuarda öğrencilerin hazırladığı projeler katılımcılardan yoğun bir ilgi gördü.

Açılış sonrası Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet sergilenen projelerin tamamını inceleyerek, öğrencilerle sohbet edip çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Tüm projelerin ayırt etmeden birbirinden değerli olduğunu ve öğrencilerin isterlerse büyük işler başarabileceğini bu fuarda gördüklerini belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bilimi ve bilimsel alandaki gelişmeleri yakından takip eden tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Okullarımızda bilimin yayılması ve bu tür fuarların açılması çok önemlidir. Bu çalışmalarda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz