Adıyaman

Eğitim-Bir-Sen’den Kobani Halkına Yardım

Eğitim-Bir-Sen’den Kobani Halkına Yardım

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, mazlumlara yardım insanlık görevleri olduğunu söyledi.  Eğitim Bir Sen’in Kobani’ye yardımına Adıyaman Eğitim Bir Sen Şubesi de katıldı.

Şube Başkanı İbrahim Coşkun, son birkaç hafta içinde IŞİD’in Rojova-Kobani  bölgesine saldırması ile Ortadoğu’daki ateş çemberi genişleyerek, yaşanan dramlara yeni dramlar eklendiğini ifade ederek, “Emperyalist güçler tarafından istikrarsızlaştırılan Ortadoğu, IŞİD eli ile din kisvesi altında etnik ve mezhepsel çatışmaları tetikleyecek tehlike ile karşı karşıyadır. IŞİD’in Kobani  bölgesine saldırması sonucu birçok insan yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmış, özellikle de çocuklar kadınlar başta olmak üzere büyük bir insanlık dramının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kobani yapılan saldırı ve uygulanan vahşet sonucu, Kürtler, vatanlarında mülteci durumuna düşmüştür. Hiç bir insani ve İslami kurala dayanmayan bu çağdaş Moğol zihniyetinin neden olduğu acılara karşı başta bölge ülkeleri olmak üzere herkes önemli bir insanlık sınavı ile karşı karşıyadır. Bu çerçevede Türkiye’nin uygulamış olduğu açık kapı politikası eksikliklere rağmen yerinde ve sürdürülmesi gereken bir politikadır. Türkiye Kobani’den  gelen kardeşlerine yardımlarını artırarak devam ettirmeli ve bu dramın ortadan kaldırılması için olması gereken tavrını her konuda ortaya koymalıdır. Özellikle mültecilerin barınma, sağlık vb. ihtiyaçlarının giderilmesinde daha koordineli ve etkin bir çalışma yürütmelidir” dedi.

Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Eğitim- Bir- Sen ve Memur-Sen olarak  bir kamyon malzemeyi  battaniye, çocuk bezi, süt, ıslak mendil, çocuk maması vb. kendi  elleri ile  Suruç’un batısındaki balaban ve mezraları, harman alan, Taşlıkuyu köyü  civarındaki mazlum insanlara dağıttıklarını ifade ederek, “Yardımda emeği geçen Gaziantep, Malatya, Van, Ağrı, Mardin, Siirt, Adıyaman ,Hakkari Eğitim-Bir-Sen Başkanlarına ve yönetimine Suruç ilçesi yönetimimize ve üyelerimize ayrıca Şanlıurfa insani yardım platformu başkanımız Osman Gereme ‘de yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.  Ayrıca Memur-Sen Genel Merkezimizde 5 bin  battaniye yardımda bulunacaktır” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu