Eğitim Bir Sen, Yeniden Yetkili Sendika

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:31

Eğitim Bir Sen, Yeniden Yetkili Sendika

 

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz: Teşekkürler Adıyaman Eğitim-Bir-Sen’in Erdemli, Adanmış Kahramanları

2015 yılı yetkili sendika çalışmaları Adıyaman’da Eğitim Bir Sen’in zaferiyle sonuçlandı. 2015 mayıs ayı mutabakatı neticesinde Adıyaman Eğitim Bir Sen  4 bin 634 üye sayısı ile yetkili sendika olarak ipi göğüsledi. 2015 yılında üye sayısını 4 bin 634’e yükselten Adıyaman Eğitim Bir Sen, sayı olarak kendisine en yakın sendikadan 2 bin 886 üye fazlasıyla aradaki farkı daha da açtı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, yetkili sendika olma yolunda emek sarf eden tüm üyelere teşekkür ederek “Eğitim-Bir-Sen’in adanmış kahramanları, ‘Biz varız, ringi terk etmiyoruz’ diyerek ve her zamankinden daha fazla çalışarak, eğitim alanındaki yetkisini Adıyaman’ın tüm İlçelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ve Adıyaman Üniversitesi’nde perçinledi.  Yetkimizi perçinlemede emeği büyük olan Şube Yönetim Kurulu üyelerimize Adıyaman Üniversitesi Temsilciliğimize, ilçe temsilciliklerimize, tüm işyeri temsilcilerimize, bize bu kutlu yolculukta destek veren emeği geçen görünmez kahramanlara, sendikamızın bal arıları değerli üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bu yetki Adıyaman’a, eğitim camiasına, ülkeye ve ümmete herkese hayırlı olsun, hayırlı hizmetlere vesile olsun.” dedi.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü: “Sorunları çözerek güçlenen Eğitim-Bir-Sen’in bu başarısı ve soylu mücadelemiz, merkezinde insan olan, değer olan, özlük ve özgürlük olan bir medeniyet için dalga kurmayı da başaracak, iyi ve güzel olanı, kelebek etkisiyle yayacaktır. Bundan sonra,  yetkinin ve inanmışlığın getirdiği gücümüzle, yetkiyi nihayet değil bir sorumluluk  görerek, önümüzdeki süreçte de eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm bulmak için, eğitim çalışanlarının daha müreffeh bir hayata sahip olmaları için, sosyal, ekonomik ve özlük haklarımızın arttırılması için, kadim medeniyet değerlerimizin yeniden ihyası ve inşası için, dünya mazlumlarının ve mağdurlarının umudu olmuş Yeni Büyük Türkiye için var gücümüzle çalışmaya Allah’ın izniyle devam edeceğiz.”

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Demir ise konu ile ilgili olarak Eğitim Bir Sen’in sadece üye sayısını arttırmadığını çalışanların sendikalaşma oranını da arttırdığını belirterek, 2014’te yüzde 53.2 olan oranın 2015’te yüzde 56’ya yükseldiğini söyledi. Bunun çalışma hayatı ve kazanımların elde edilmesi yolunda çok büyük bir ilerleme olduğunu vurgulayan Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Demir sendikal çalışmalarının bu güçle hiç durmadan kazanım odaklı olarak devam edeceğini ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz