Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

Düzensiz Park haberimize açıklama

09 Nisan 2015 Perşembe, 10:23

Düzensiz Park haberimize açıklama

 

Gazetemizin 18 Mart 2015 tarihli nüshasında yer alan “Düzensiz Parklar Sürücüleri Canından Bezdirdi” başlıklı haberimize Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ve Adıyaman Belediyesinden  yazılı bir açıklama geldi. Her iki açıklamayı da aynen yayınlıyoruz.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasında, “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu Tanımlar Başlıklı 3. maddesinde araçların park etmesi için kullanılan açık ve kapalı alanların Park Yeri, Taşıt yolundaki veya buna bitişik alanlardaki park yeri ise Karayolu üzeri park yeri olarak tanımlanmaktadır.

Karayolları Trafik Kanunu 60. ve 61. Maddesi kapsamına giren yerlerde ise araçların duraklaması ve park etmesi yasaklanmıştır.

Karayolları Trafik kanunu 18. maddesinde Şehir içerisinde Karayolu kenarında yapı ve tesislerin yapılmasının (Park yeri, Garaj, terminal vb.) Belediye yetkisinde olduğu belirtilmiştir.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce Karayolu üzerinde Karayolları Trafik Kanunu 60. ve 61. Maddesi kapsamına giren yerlerde parklara müdahale edilerek gereken idari işlemler yapılmakta olup, 2014 yılı ve 2015 Mart ayına kadar yapılan denetimlerde hatalı parklanmalardan dolayı 5237 sürücü ve araca toplam 460,856.00 TL trafik idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca haber merkezine gelen ihbarlar doğrultusunda Trafik ekiplerimiz tarafından gerekli müdahale yapılarak trafik akışı sağlanmaktadır.” dendi.

 

Adıyaman Belediyesinden Açıklama

“Haberlerine istinaden Belediyemiz Başkanlığı tarafından Valilik yanında bulunan Eski Zey Caddesi üzerindeki cep parkın dışında, yol üzerindeki hatalı parkları engellemek için cep park boyunca delinatörlerle araç parkları engellenmiştir.” dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: