Dosya hazırdı, teşvik elde kaldı

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:40

İşadamları Başbakana Sorunlarını Anlatamadı

Dosya hazırdı, teşvik elde kaldı

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Adıyaman ziyaretini değerlendiren MÜSİAD Adıyaman şube başkanı Şerif Yıldırım, miting sonrası başbakanın katılımıyla ildeki yatırımcının sorunlarının masaya yatırıldığı bir toplantının yapılmayışının bir eksiklik olduğunu söyledi.

İlin Sivil Toplum kuruluşlarıyla ilin sorunlarına yönelik bir toplantı beklediklerinin olduğunu ancak sadece program mitingle bitirildiğini ifade eden başkan Yıldırım; “Sayın başbakanımız ilimize hoş geldi, şeref verdi. Kendisini Adıyaman’da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Sayın başbakan miting alanında halka hitaben bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmasında Adıyaman halkı gibi biz yatırımcılarda başbakanın ağızdan ilimizle ilgili önemli yatırım müjdeleri bekliyorduk. Ancak sayın başbakan sadece Demiryolu ile ilgili bir açıklama yaptı.  Onun haricinde yaptığı konuşma tamamen siyasi ve seçimle ilgili konuşmalardı.” dedi.

Yıldırım, “Gönül isterdi ki ilimizle ilgili önemli sorunları dile getirip, yapılacak proje müjdeleri vermesiydi. Uzun süredir her platformda dile getirdiğimiz ilimiz işadamı ve yatırımcısını yakından ilgilendiren ‘Teşvik Yasası’yla ilgili uğradığımız haksızlıkla ilgili bir açıklama yapıp, Adıyaman’ın uğradığı bu haksızlığın giderileceğini söylemesini bekliyorduk ancak bununla ilgili hiçbir şey söylemedi.” dedi.

AK Parti teşkilatını suçlayan Yıldırım, “AK Parti il teşkilatı maalesef bu konuda üstüne düşeni yapamadı. Oysa il teşkilatı ilimiz sivil toplum başkanlarıyla sayın başbakanı bir araya getirip ilimizin sorunlarının bire bir dile getirileceği bir toplantı düzenlenseydi daha faydalı olurdu diye düşünüyorum. Oysa bırakın toplantının yapılmasını, mitinge davet edildiğimiz halde, MÜSİAD gibi bir kurumu temsil edilmemize rağmen, miting alanına girişimizde bile sıkıntı yaşadık. Kısacası her zaman olduğu gibi sayın başbakana anlatılan sadece Adıyaman Barış ve Huzur Kenti, Adıyaman da her şey toz pembe. Organize sanayi bölgesinin sıkıntıları, işadamlarının sıkıntıları dile getirilemedi ve haliyle sayın başbakan konuşmasını yaptı ve gitti.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz