Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Döktüğünüz kanın hesabı sorulacak”

07 Nisan 2017 Cuma, 10:01

140STK’dan İdlib Saldırısına Tepki

“Döktüğünüz kanın hesabı sorulacak”

 

Adıyaman’da 140 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Adıyaman Sivil Toplum Platformu tarafından Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan kimyasal saldırıya tepki gösterdi.

Adıyaman Demokrasi Parkı önünde bir araya gelen Adıyaman Sivil Toplum Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına yoğun ilgi gösterildi. Basın açıklamasında tekbirler getirilerek, sloganlar atıldı. Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan kimyasal saldırıya tepki gösteren Adıyaman Sivil Toplum Platformu üyeleri adına basın açıklamasını Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz yaptı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat’ın da bulunduğu basın açıklamasında konuşan Başkan Deniz, “Altı yıldır Suriye’de işlenen ve yaklaşık bir milyon insanın ölümüne yol açan insanlık dışı katliamlar, maalesef katlanarak devam ediyor. Gözü dönmüş kan dökücüler, çoluk, çocuk demeden insanların üzerine fosfor bombası yağdırıyor. Dün, İdlib’te, karanlık batı ruhunun icadı kimyasal bombalar patlarken, yine insanlığımızdan utanır olduk. 100’ü aşkın çocuğun katilleri, pervasızca masum çocukları ve sivilleri öldürmeye devam ediyor. Dünyanın sözde yöneticileri ABD, AB ve NATO, bu katliamlara gözünü kapatmış, üç maymunu oynuyor. Bugün hiçbir Batı ülkesinde manşetler Arapça atılmadı. İnsanlık utandı ama ne Esed, ne Rusya,  ne ABD, ne de işbirlikçileri utanmadı. Bütün dünya şunu çok iyi bilmeli ki,  bu katliamda Rusya ve ABD başta olmak üzere emperyalist Batı, katil Esed’in suç ortaklarıdır. Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabını soracağız sizde. İdlip’te insanlık suçu işleyen, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği yöntemlerle masum sivilleri katleden zalim rejim ve emperyalist destekçileri bilin ki, vekalet savaşlarınızı yürüten taşeron örgütlerinizle de, Halep’i, İdlib’i kan gölüne çeviren paralı köpeklerinizle de ve siz kuklacı emperyalistlerle de hesaplaşacağız. Adıyaman Sivil Toplum Platformu  olarak yeryüzünde hürriyetin ve adaletin hakim olması için çabamız, ümidimiz, gayretimiz ve mücadelemiz artarak devam edecek. Yeryüzünün bütün mağdur, mazlum ve mustazaflarına kol kanat germeye, kucak açmaya devam edeceğiz. Son nefesimize kadar ümitle ve azimle gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz