Anasayfa / Adıyaman / Diyanet İşleri Başkanı, en genç ve en yaşlı hacılarla buluştu 

Diyanet İşleri Başkanı, en genç ve en yaşlı hacılarla buluştu 

Diyanet İşleri Başkanı, en genç ve en yaşlı hacılarla buluştu

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bu yılki İzmir’den giden 2 yaşındaki en genç ve Adıyaman’dan giden 103 yaşındaki en yaşlı hacılarla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İzmir’den kutsal topraklara gelen 2 aylık Ali Rahman Kutlutürk bebek ile Adıyaman’dan gelen 103 yaşındaki Ayşe Topsoy ile bir araya geldi. En küçük hacı Ali Rahman bebeğin yakınları ile sohbet eden Erbaş, en yaşlı hacı hacı Ayşe Topsoy’a ise “Maşallah maşallah, 103 yaşında göstermiyor. 70-80 yaşında gibi gözüküyorsun” diye konuştu. Erbaş, Ayşe teyzenin hatırını da sorarak, bir süre sohbet etti.

En küçük hacı adayını kucağına da alan Topsoy, “Burası çok güzel. Herkes için dua ediyorum. Sürekli buraya gelmek isterim. Bu görevi yapmak isteyenlere, gençken gelmelerini öneririm” diye konuştu.

Ali Rahman bebeğin annesi Neşe Kutlutürk ise “Çok mutluyuz. Nasibimizde varmış. 2013 yılında hacca yazıldık, bu sene çıktık. Demek ki bu yıl nasipmiş. Kabe’ye geldiğimizde onu yere doğru boydan boya uzattım. İlk bu kutsal topraklara ayak basmış oldu” diye konuştu.(İHA)

 

Bu Habere de Bakın

Kaçak akaryakıt ele geçirildi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak akaryakıt ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir