Adıyaman

“Değerler eğitimi, temel amaç olmalı”

Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı Yapıldı

“Değerler eğitimi, temel amaç olmalı”

 

Eğitim Bir Sen Adıyaman Merkez Şube ve ilçe temsilcilikleri yönetim kurulları il divan toplantısını gerçekleştirdi.

Merkez Şube ve İlçe temsilcilikleri yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda yerel ve ulusal eğitim sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. Sendikal faaliyetlerinde değerlendirildiği toplantıda Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz şunları söyledi: “Biz sendikacılığı bir davanın parçası olarak düşünüyoruz. Bu anlamda bazen eleştiriliyor olsak da değerler eğitiminin milli eğitim sistemimizin temel amacı olması için gayret ediyoruz. Sadece ücret sendikacılığı yapmanın doğru olmadığı gelinen noktada apaçık ortadadır.” dedi.

Büyük Türkiye’nin Eğitim Bir Sen’in maraton koşusuyla mümkün olduğunu ve uzun soluklu olunması gerektiğini ifade eden Ali Deniz “Adıyaman’da mücadeleyi bu noktaya getiren ve bayrağı devreden dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının ikinci yarısının henüz çözüme kavuşturulmamış sorunlarla başladığını vurgulayan Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz birçok okulun hala yöneticisiz olduğunu, yönetici atama yönetmeliğinin mülakat yöntemini tasvip etmediklerini ancak aynı yönetmelikte okul müdürlerinin kendi ekiplerini kurabilmelerine imkân sağlayan maddenin kabul edilebilir olduğunu vurgulayarak okullardaki yönetici eksiğinin bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi. Ali Deniz sözlerine şöyle devam etti: “ Daha önce rotasyonla Şanlıurfa’ya görevlendirilen iki şube müdürünün rotasyon delinerek Besni ilçemize dolaylı sebeplerle görevlendirilmiş olması rotasyona tabi tutulmuş diğer arkadaşlarımızı ve bizi endişeye sevk etmiştir. Adıyaman eğitim camiasının kanayan yarası olan öğretmenevi eksikliği mutlaka giderilmeli, öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza yakışan bir öğretmenevi ve hizmetiçi eğitim enstitüsü mutlaka yapılmalıdır. Bu konunun takipçisi olacağız.” dedi.

Adıyaman Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı ilçe temsilcilerinin gündemle ilgili konuşmaları ve öneriyle ve ardından gerçekleştirilen sekretarya toplantılarıyla sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu