Adıyaman

Davutoğlu’ndan asker ailesine sürpriz telefon

Davutoğlu’ndan asker ailesine sürpriz telefon

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan asker ailesine sürpriz telefon. Davutoğlu, KKTC ziyareti sırasında fidan dikerken kendisine refakat eden bir askerin ailesini telefonla aradı. Erin kardeşine kendisinin Başbakan olduğunu inandıramayan Davutoğlu, “inan inan vallahi öyle” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, KKTC’de Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nı ziyareti sırasında görevli bir askerin ailesini arayarak sürpriz yaptı.

KKTC temasları kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nı ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, burada günün anısına bir fidan dikti.

Fidan dikimi sırasında kendisine yardım eden Adıyamanlı asker Ali Aslan ile bir sohbet eden Davutoğlu, askerin ailesinin İstanbul’da yaşadığını öğrenerek, telefonunu sordu.

Telefona annesinin çıkıp çıkmayacağını soran Davutoğlu, “Oğlumun başına birşey geldi diye telaşlanmasın” dedi.

Davutoğlu, aradığı numarada telefona çıkan erin kardeşi ile konuştu. “Ben Ahmet Davutoğlu, Başbakan. Kim var yanımda biliyor musunuz? Ali Abin, Ali Aslan ” diye seslendi.

Erin kardeşi Bahar’a kendisinin Başbakan olduğunu inandıramayan Davutoğlu, “inan inan vallahi öyle. Ben KKTC’deyim, Ziyaret ederken beraber fidan diktik” diye konuştu.

Davutoğlu daha sonra telefona istediği Er Ali Aslan’ın babası Mehmet Aslan ile görüştü.

Aslan’ın hatırını soran Davutoğlu, “Ali yanımda beraber fidan diktik. Aliyle konuşurken bir şey öğrendik. Ali’nin daha yavuklusu yok, nişanlısı yok. Evli değil. Bir an önce hayırlı bir kısmet bakalım beraber” dedi.

Baba Aslan’ın sırada ağabeyinin bulunduğunu söylemesi üzerine ise Davutoğlu, “Bu işte sıra olmaz. Bana söylemedi ama gözlerinde sanki birisi var da söyleyemedi gibi geldi” şeklinde konuştu.

Davutoğlu’nun bu sözleri gülüşmelere neden oldu. Başbakan Davutoğlu, aileye selam dileyerek telefonu kapattı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu