Darbecilere gözaltı

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:48

Darbecilere gözaltı

 

Hakimler ve Savcılık Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından açığa alınan 2 bin 745 hakim ve savcı içerisinde Adıyaman’da görev yapan 4 kişi yer alıyor.  Askerin darbe girişimine destek verdiği gerekçesiyle Adıyaman’dan 1 komiser yardımcısı da göz altına alınırken, 1 şube müdürüyle ilgili işlem devam ediyor.

Hakimler ve Savcılık Yüksek Kurulu (HSYK) yaz dönemi kararnamesinde Adıyaman’a gelen hakim ve savcılardan 4’ü görevden uzaklaştırıldı. HSYK Adıyaman’da görev yapan Cumhuriyet Savcısı Beşir Aslan, Cumhuriyet Savcısı İhsan Ercan, Cumhuriyet Savcısı Ömer Emre Yılmaz ve eşi Hakim Ayşe Atilla Yılmaz’ı görevden uzaklaştırdı.

HSYK’nın yaz dönemi kararnamesinde Ömer Emre Yılmaz Niksar Cumhuriyet Savcılığından Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına, Ayşe Atilla Yılmaz Niksar Hakimliğinden Adıyaman Hakimliğine, Beşir Aslan Çubuk Cumhuriyet Savcılığından Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına, İhsan Ercan Çınar Cumhuriyet Savcılığından Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına atanmıştı.

 

Darbe girişiminde komiser yardımcısı gözaltında

Askerin darbe girişimine destek verdiği gerekçesiyle Adıyaman’dan 1 komiser yardımcısı göz altına alınırken, 1 şube müdürüyle ilgili işlem devam ediyor.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, darbe girişimine kalkışan kişilere yönelik çalışmaların devam ettiği belirterek, jandarma ve emniyette çalışma yapıldığını kaydetti.

Vali Abdullah Erin, “Darbe teşebbüsün doğrudan ve dolaylı destekte bulunan jandarma ve emniyet müdürlüğündeki personel ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Adıyaman’da 1 komiser yardımcısı darbe girişimine destek verdiği gerekçesiyle gözaltına alındı. 1 Şube müdürü hakkında işlemler devam ediyor. Tüm emniyet ve jandarma teşkilatında çalışmalar sürüyor” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz