Adıyaman

“Darbe girişimi, tüm mazlumlaraydı”

AK Parti 15 Temmuz sonrasını değerlendirdi

“Darbe girişimi, tüm mazlumlaraydı”

 

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı tarafından milletvekillerinin katılımı ile 15 Temmuz Darbe Girişimi ve sonrasında ki süreç ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, İl Başkanı Abdurrahman Dimez, teşkilat başkan ve yöneticilerinin yanı sıra partililer toplantıya katıldı. Toplantıda AK Parti teşkilatının 15 Temmuz gecesi ve sonrasında ki çalışmaları değerlendirildi.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, milletin ve teşkilatın 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında destan yazdığını vurgulayarak, “15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Devletine yapılan istila girişimine karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sahalara inen tüm halkımıza, gece gündüz demeden vefakarca milli irade nöbeti tutan tüm teşkilatlarımıza, hepsinden öte adete destan yazan Adıyaman halkına teşekkür ve minnet duygularımı ifade ediyorum. Demokrasi nöbetlerimiz Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Çarşamba gününe kadar devam edecektir. Başta milletvekillerimiz, belediye teşkilatımız, il teşkilatımız ve tüm teşkilatımız demokrasi meydanında ki nöbete ilk günkü heyecan ile devam edecektir. Başta milletvekillerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte şuan yakalamış olduğumuz, milli birlik ve dayanışma ruhunu daha da arttıraraktan halkımıza layık olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün çok hain bir darbe girişiminde bulunduğunu ancak, Türkiye Cumhuriyeti devlet ve milletinin bu girişime en güzel cevabı verdiğini kaydeden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Yapılan bu darbe girişimi sadece AK Partiye, sadece Türkiye’ye değil, tüm dünya mazlumlarına yapılmıştır. Tüm ümmete yapılmıştır. Türk halkı yine büyüklüğünü göstermiş ve birlik beraberlik içerisinde darbenin üstesinden gelmiştir. Bu millete ne kadar minnet duysak azdır” dedi.

Milletvekili Adnan Boynukara ise, Türk Milletine olan sorumluluklarının daha da arttığına dikkat çekerek, vatandaşın fazilet ile darbeye karşı gösterdiği duruş ve davranışın takdire şayan olduğunu vurguladı.

Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Meclis Başkanının talimatıyla ilk günden itibaren Meclisin çalıştığını ve darbe girişimine karşı birlik ve beraberlik içerisinde olan tüm halka teşekkür etti.

Milletvekili Salih Fırat ise, 81 ilde destan yazıldığını, artık Türkiye’nin yeni bir Türkiye olduğunu, CHP, MHP ve AK Parti’nin tek yürek tek vücut olduğunu ifade etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu