Adıyaman

“Daha güzel Adıyaman İçin çabalıyoruz”

Kent Konseyi Genel Kurula Gidiyor

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından, yasal olarak Kent Konseyi’nin de genel kurul yapması gerektiğinden, Adıyaman’daki bütün STK’ların temsilcilerinden oluşan Genel Kurul, yarın saat 14.00’de, Adıyaman Belediyesi Konferans Salonunda toplanıyor. Kent Konseyi Başkanı H.Sinan Temel, konseyin önceki dönemde yaptıklarını anlatarak, yeni dönem için bir kez daha yetki isteyeceklerini belirtti. Temel, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla, Kent Konseyinin bilinirliğini arttırmaya yoğun gayret ettik, bunda da önemli bir merhale aldığımız, bugün Kent Konseyi’ne olan yoğun ilgiden çok daha net anlaşılmaktadır. Bu, aynı zamanda ekibimizin, bu süreçteki başarısı sayılabilir.” Diyerek, amaçlarının daha güzel, daha müreffeh bir Adıyaman olduğuna dikkat çekti.

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı ve yeni dönem başkan adayı H. Sinan Temel, yapılacak kent konseyi genel kurulu ile alakalı olarak bir açıklama yayınladı.

Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, “Kent Konseyleri, kentteki paydaşları bir araya getirerek, tüm kenti kucaklayan bir ortak akıl mesabesinde çalışmalar yapan bir yapıdır. Kent Konseyleri aynı zamanda kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesinden, katılım ve yerinden yönetim ilkelerinin hayata geçirilmesine kadar çalışmalar yapar. Ben ve ekip arkadaşlarım, görev aldığımız süreç boyunca çalışmalarımızı bu doğrultuda yapma gayreti içerisinde olduk. Göreve seçildiğimiz ilk günden itibaren yoğun olarak kent konseyinin ne olduğunu, ne iş yaptığını ve nasıl çalıştığını anlatmaya çalıştık. Kentimize katma ve artı değer olarak neler katabileceğini izah etmeye çalıştık. Her ortamda ‘ortak akıl’ ve ‘yönetişim’ vurgusu yaparak kentimizdeki kurum ve kuruluşları şehrimizin vizyonunu belirlemede ve geleceğini tayin etmede aktif çalışmaya davet etik. Ancak birlikte olduğumuz, el ele verdiğimiz takdirde daha güzel bir Adıyaman inşa edebileceğimizi vurguladık.” dedi.

Kent kültürü ve bilincini yerleştirmek için çaba harcadıklarını belirten Temel, “Kent kültürü ve kent bilinci konusunda önemli ve ses getiren çalışmalar yaptık. Çünkü daha güzel ve daha müreffeh bir Adıyaman’ın yolunun buradan geçtiğine yürekten inandık. Bugüne kadar kimsenin pek değinmediği ama insanlarımız için önemli konuları gündeme getirmeye özellikle dikkat ettik. Bunları kamuoyunun bilgisine sunmak ve desteklerini almak için iletişim vasıtalarını kullanarak halkımızla paylaştık. Bizden önceki arkadaşlarımız elbette önemli çalışmalar yaptılar. Bunu bir bayrak yarışı olarak gördük ve aldığımız bayrağı tüm samimiyetimiz ve gönüllülüğümüz ile daha iyiye, daha güzele, daha ileriye taşımaya çalıştık.” dedi.

Kent Konseyinin bilinirliliğini arttırmaya dönük çaba harcadıklarını da belirten Temel, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla, Kent Konseyinin bilinirliğini arttırmaya yoğun gayret ettik, bunda da önemli bir merhale aldığımız, bugün Kent Konseyi’ne olan yoğun ilgiden çok daha net anlaşılmaktadır. Bu, aynı zamanda ekibimizin, bu süreçteki başarısı sayılabilir.” dedi.

Yarın yapılacak genel kurulda, kurul üyelerinden bir kez daha yetki isteyeceklerini belirten Temel, “Aynı şekilde ve aynı kararlılıkla daha iyisini ve daha güzelini yapmak için de bu hafta sonu yapılacak  genel kuruldan, Adıyaman’ımızda faaliyet gösteren sivil inisiyatifin değerli temsilcilerinden bir kez daha yetki isteyeceğiz. Ekip olarak kendimize güveniyoruz. Güçlü, bilgi ve birikimi ile nitelikli bir ekiple yola devam edeceğiz kısmet olursa. Şehrin önde gelen kurum, kuruluş ve STK temsilcilerinden oluşan, her biri kendi alanında uzman, dinamik, toplumumuzun tüm katmanlarının temsil edildiği bir ekibiz. Kentimizin geleceğine önemli dokunuşlar yapacağımıza dair en ufak bir kuşkumuz yoktur. Bizler ekip olarak bu işi biliyoruz. Bugüne kadar eksik kaldığımız noktalarda kendimizi tamamlamakta asla tereddüt etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Bir ve beraber olmanın, el birliği ve gönül birliği etmenin öneminin bilincindeyiz, farkındayız ve gayretindeyiz. Geçmişimizi biliyoruz, mevcudun farkındayız ve geleceğe dair önemli planlarımız var. Süslü vaatlerden uzak şehrimizin gerçeklerinin farkında, akılcı, ayakları yere basan önerilerle daha güzel bir Adıyaman’ın hayalindeyiz.” dedi.

Kent Konseyinin gönüllü bir yapı olduğuna dikkat çeken Temel, “Bilindiği gibi kent konseyi bir düşünce kuruluşu gibidir. Herhangi bir yaptırımı olmadığı gibi icracı bir kurum da değildir. Tamamen gönüllü bir yapıdır. Önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşır gerekirse takibini yapar. Amaçları doğrultusunda bilgi ve bilinç verici çalışmalar yapar. Bu konuda da önemli aşamalar kat ettiğimize inanıyorum. Zaten kent konseyi genel kuruluna başvuru sayısının çok olması, bizim doğru işler yaptığımızın en güzel örneğidir. Bu bizler için sevindiricidir.  Hafta sonu yapılacak genel kurul süreci tamamen mevzuatlar çerçevesinde şeffaf bir şekilde yürütülmektedir. Zaten genel kurulda temsil edilmek için yapılan başvuru sayılarının rekor denecek bir seviyede olması hem bunun hem de kapsayıcı bir çalışma yaptığımızın göstergesidir. Bu vesile ile genel kurulumuzun oylarına ve desteklerine talip olduğumuzu beyan ediyor, sonucun kentimiz, kentlimiz, hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını yürekten diliyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu