Adıyaman

Cumhuriyet Mahallesi Taziye Evi İstiyor

Cumhuriyet Mahallesi Taziye Evi İstiyor

Adıyaman en kalabalık mahallesi olan Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, Adıyaman Belediyesi yetkililerinden taziye evi istiyor.

Daha öncesinden mahalle sakinleri ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdulrahim Aydın, Adıyaman Belediyesine başvuruda bulunduklarını, yetkililerin yerinde incelemeler yapıp taziye evi yapılması uygundur denilmesine rağmen yetkililerden ses çıkmaması mahalle sakinlerinin tepkilerine neden oldu.

Konu ile açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Abdulrahim Aydın, “Cumhuriyet Mahallesi Afetevleri olarak adlandırdığımız bu bölgede taziye evi ihtiyacımız vardır. Vatandaşlarımız ya kahvelerde yada kilometrelerce uzaklarda olan cemevinde yada gördüğünüz gibi çadırda taziyelerini yapmak zorunda kalıyorlar. Olumsuz hava şartları olduğu zaman su birikintileri ve su baskınları olmaktadır. Biz bu talebimizi Belediye Başkanımız Sayın Hüsrev Kutlu’ya bildirdik, yetkililer gelip gerekli incelemelerde bulundular, yerin uygun olduğunu ve otopark olarak geçtiğini taziye evi için uygun olduğunu belirttiler. Çadırda herhangi bir ne çay ocağı mevcut ne de yemek yenilebilecek bir ortam mevcut. Bayanlar evde taziye yapmak zorunda kalıyor. Evde dar olduğundan dolayı sıkıntı yaşamaktalar. Bu talebimiz mahalle sakinlerimiz ile birlikte olup, bende Cumhuriyet mahallesi temsilcisi olarak görevimdir. Ve yetkililerimize arz ediyorum, bu konunun yetkililer tarafından dikkate alınmasını arz ediyorum.” şeklinde konuştu. (PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu