Adıyaman

Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Cumhuriyet Bayramı Mesajları

 

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilin yöneticileri, siyasiler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yayınladıkları mesajlarla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Metiner, Mehmet Erdoğan, Salih Fırat ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat birer mesaj yayınladı.

 

Vali Demirtaş’ın Bayram Mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Tam bağımsızlık ve ulusal egemenliğe dayanan ve büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Milli Mücadele sonucunda kazanılan zaferle taçlandırarak kurduğumuz Cumhuriyet’in 91.Yıl dönümünü millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğu, sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin manevi huzurunda saygı ile eğilirken, halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.

 

Belediye Başkanı Kutlu’nun Bayram Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu; “Türk ulusu büyük fedakârlıklarla kazandığı cumhuriyetine tüm benliği ile sahip çıkmış ve bugünlere taşımıştır” dedi.

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Başkan Kutlu; “Türk Milletinin, kazandığı bağımsızlık mücadelesinin en önemli zaferi olan cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz.

29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, esaret altında verilen destansı mücadelenin galibiyetiyle taçlanarak, tüm dünyaya ilan edilmiş bağımsız yaşama iradesinin ismi, Türk milletinin uygar dünyadaki saygın yerinin gurur abidesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasına kadar geçen sürede Türk ulusunun sergilediği istiklal mücadelesi dünya üzerinde örneğine çok az rastlanabilecek bir kahramanlık destanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; cumhuriyetimizin kurulması ve yaşatılmasında emeği geçen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimizin ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın’ın Mesajı

Cumhuriyetimizin 91. yılını idrak etmenin millet olarak gururunu yaşıyoruz. Genç ve dinamik Cumhuriyetimizin her geçen gün gelişerek ve büyüyerek geldiği bu nokta hepimize büyük mutluluk vermektedir. Dünya ile rekabet gücümüz her alanda artarak devam etmektedir. Azim ve kararlılıkla istikrarımızı sürdürmek ve bu büyük milleti dünya milletler ailesi arasında üst noktalara taşımak en büyük hedefimizdir.

  1. yılında bugün, Cumhuriyetimiz üstündeki her türlü vesayetten ve gelişmesini engelleyecek her türlü zincirden bir bir arınmaktadır. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki; 91. yılında çok daha demokratik, özgür ve katılımcı bir anlayışla cumhur, Cumhuriyetine çok daha sıkı bağlarla sahip çıkmaktadır.

Hedef ve vizyonunu açık bir şekilde belirleyen Türkiye Cumhuriyeti 2023’lere 2071’lere emin adımlarla yürümeye devam etmektedir. Milletimiz 91. yılda bizzat kendisi Cumhurbaşkanını seçerek bu hedef ve kararlılığa olan inancını da pekiştirmiştir.

Milli birlik ve beraberlik içinde, barış ve huzur dolu bir Türkiye için, dünyada ve bölgesinde müreffeh, yol gösteren bir Türkiye için, yarınlarına umutla, eşitlik, özgürlük ve çağdaş demokrasi anlayışı ile ilerleyen bir Türkiye için, büyük ve ayrılmaz bir millet anlayışıyla Cumhuriyetimiz daha nice yıllara şan ve şerefle yürümeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve rahmetle anarken, tüm vatandaşlarımızın ve değerli Adıyamanlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, esenlikler temenni ederim.

 

Metiner’den Bayram Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Cumhuriyet Bayramı’nın 91’inci yılını kutlayarak, “Farklılıklara tahammül eden, bir arada yaşamayı sağlayan, temel hak ve özgürlükleri eksiksiz alan bir millet özlemiyle demokratikleşme adımları atılıyor. Çünkü tek başına cumhuriyet bir anlam ifade etmez, demokrasiyle taçlandıkça anlam kazanır” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Cumhuriyetin ilan edilişinin 91’inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında: “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetin ilan edilişinin 91’inci yıldönümünü milletçe idrak ediyoruz. Kavramlara mana yükleyen onun algılanışı ve uygulanışıdır. Bu nedenle Cumhuriyet’in tam manasıyla, tüm kurum ve kuruluşlarıyla işler halde bulunması, beraberinde demokrasinin ne kadar geliştiğine bağlıdır. Kuşkusuz, diktatörlükle yönetilen ülkelerdeki cumhuriyetle, bağımsız ülkelerdeki cumhuriyeti ayıran yegâne kavram, demokrasidir. Ülkemiz, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91’inci yılında Cumhuriyeti daha iyi anlamanın ve uygulamanın hazzını yaşamaktadır. Cumhuriyetimiz ilelebet yaşarken, demokrasimizin de her yıl daha da gelişmesini umarak, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım.” dedi.

 

Milletvekili Erdoğan’dan Bayram Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajı9nda, “Tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen, omuz omuza verilen kurtuluş mücadelesindeki zafer, Milletimizin kendi kendini yöneteceği, Cumhuriyeti getirmiştir. Milletimizin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 91. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlamış ve her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermiştir. Bu sebeple, İktidarımız döneminde büyük atılımlar yapıldığını görmek bizlere onur ve gurur vermektedir. Türkiye Cumhuriyetinde, huzur ve refah dolu yarınlara ve daha aydınlık bir geleceğe ulaşmak için, 2023 ve 2071 hedeflerinde el birliği ile durmadan çalışacağız.

600 yıllık bir imparatorluğun ardından  kurulan Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlık mücadelesinde tüm dünyaya örnek olmuştur. Ülkede yaşayan Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, kim varsa bu mücadelede beraber şehit ve gazi oldular.

Her şeyini kaybetmiş olan bir millet, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde milli mücadele vermiştir. Bugün ülkemizde bu birlik ve beraberliğe her zamankinde daha çok ihtiyaç vardır. Ülkemizin ve yakın coğrafyamızın son dönemde içinde bulunduğu olumsuzluklar, barışa ve kardeşliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuzun bir göstergesidir. Kardeşlik hukukumuzu ve demokrasimizi daha da geliştirerek, Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan diyerek yolumuza devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi duygularımla kutluyorum. ” dedi.

 

Milletvekili Fırat’ın Bayram Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, mesajında, “Cumhuriyetimizin 91. Yılını kutladığımız bu günlerde “Cumhur” kavramının gerçek anlamını bulduğu, bu kavrama uygun bir Cumhuriyet yapısının daha da olgunlaştığını görmekteyiz. Artık yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya doğru, merkezden çevreye değil, çevreden merkeze doğru, halk ile senkronize olmuş gerçek bir Cumhuriyet yönetiminin oluştuğuna şahit olmaktayız.

Siyasi literatürde Cumhuriyet: ‘Halkın Kendi Kendini Yönetmesi’ olarak tanımlanmaktadır. Ülkemiz; yapılan son reformlarla, açılan Demokratik paketlerle Cumhuriyet’in ruhuna daha da uygun bir süreci yaşamaktadır. ‘Halka rağmen halk için’ algısı yerine,  ‘halkla beraber halk için’ algısının misyon edindiği bir yönetim anlayışı elbette ki Cumhuriyeti yüceltecektir. Her zamankinden daha fazla birliğe, beraberliğe, dayanışmaya ve kardeşliğe ihtiyacımızın olduğu bir süreç yaşamaktayız. Farklılıklarımızın ayrışmaya değil bütünleşmeye dönüştüğü; dillerimizin, inançlarımızın, renklerimizin bir zenginlik olarak algılandığı, bu doğrultuda önemli yapısal reformlar gerçekleştiren bir ülke konumuna geldiğimizi görmekteyiz.

İnsan hak ve özgürlükleri alanında, din ve vicdan hürriyeti noktasında ciddi mesafeler alan ülkemizin bu yönde daha da büyük ivmeler yakalayacağına olan inancımızın her zamankinden daha fazla olduğunu belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Fırat’ın Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Av. İbrahim Halil Fırat, mesajında, “Cumhuriyet Türk Milleti’nin kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Milletin kendini ilgilendiren kararlarda bizzat söz sahibi olması Cumhuriyetimizin en büyük teminatıdır. Cumhuriyet başarısını ve gücünü bu kuruluş felsefesinden ve kararlılığından almıştır. Cumhuriyetle birlikte tarih sahnesindeki yürüyüşünü büyük adımlarla sürdüren milletimiz, zamanla cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırarak muasır medeniyet hedefine ulaşma yolunda büyük mesafe almıştır. Bugün Türkiye hem kendi bölgesinde hem de dünya genelinde emin adımlarla kararlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu adımların Cumhuriyeti kuran değerler üzerinde yükselmesi ayrı bir sevinç ve gurur kaynağıdır. Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesidir. Mustafa Kemal Atatürk ‘Cumhuriyet yeni ve sağlam esaslarıyla Türk Milleti’ni emin ve sağlam bir gelecek yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibarıyla, büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur’ sözleriyle toplumsal ve kültürel alanda bir yenilenme ve çağdaşlaşma döneminin başladığını müjdelemiştir. Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Her 29 Ekim’de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetin 91. yıldönümünde kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sizlerin şahsında, tüm Adıyamanlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu