Adıyaman

Cuma Namazına Hoşgörü Bekleniyor

Assistt Çalışanlarının Cuma Namazı Sıkıntısı

Cuma Namazına Hoşgörü Bekleniyor

 

Adıyaman’da faaliyet gösteren Assist’ten özellikle Cuma Namazı için hoşgörü bekleyen çalışanlar, yarım saatte hem namaz, hem de yemek molasının yetişmesinin mümkün olmadığını belirterek, sadece Cuma Namazına yönelik bir düzenleme yapılmasını, iş veriminin bu hoşgörüyle birlikte daha da artacağını söylüyorlar.

Birçok gencin iş kapısı ve iş umudu da olan çağrı merkezi Assist, faaliyete başladıktan sonra ortaya koyduğu çalışma sistemi ve iş politikasıyla çalışanları ve Adıyaman kamuoyunda sürekli gündemde oldu.

Özellikle uzun çalışma saati, yemeklerin sağlıksız çıkması, yerel basında ve sosyal medyada sıkça dile getirildi. Assist yönetiminin haberlere duyarlı davranarak aksaklıkları düzeltmesi ise memnuniyetle karşılandı.

Ancak, son zamanlarda özellikle Cuma Namazı kılmak isteyen personelin, “ibadet hakkı”nı önemsemez tavrı tepkilere neden oluyor.

Günde 30 dakika yemek ve 30 dakika dinlenme molaları olan çalışanların Cuma namazına gittikleri takdirde mola ve yemek sürelerinden kullanmaları, mola sürelerini aştıkları zaman kendileri hakkında tutanak tutulacağı yöneticiler tarafından kendilerine iletildiği iddia ediliyor. Bu iddia gerçekse, bu aynı zamanda ibadet hakkına engel koyma anlamı taşıyor.

Bilindiği gibi Cuma namazı, kış mevsiminde il genelinde 12.00’de başlıyor ve yaklaşık 50 dakikalık bir süre devam ediyor. Yarım saatlik yemek molası, namaz süresine yetmediği gibi, yemekten de feragat etmeyi gerektiriyor. Hem namaza yetmeyen, hem de yemek yemeyen personelin performansı da aç karnına olabildiği kadar oluyor.

Assistt çalışanlarının her gün 30 dakika yemek, 30 dakika da zamana yayılan molasının olduğu, özellikle Cuma günleri, yemekle birlikte molanın da aynı saate denk getirilmesi halinde hem namazın eda edileceğini, hem de yemeğin yenilebileceğini belirten çalışanlar, Assistt yöneticilerinden hoşgörü bekliyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu